JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kaupinių metodu tiriami pradinukai galės grįžti į klases netestuojant visos šeimos

Kaupinių metodu tiriami pradinukai galės grįžti į klases netestuojant visos šeimos

Vyriausybė šiandien atnaujino kontaktiniu būdu ugdomų pradinukų testavimo tvarką: prieš grįžtant į mokyklas nebebus privalomas mokinių namų ūkių tyrimas, o bus testuojami tik patys mokiniai ir mokytojai. Tai smarkiai pagreitins pradinukų sugrįžimą į mokyklas tose savivaldybėse, kur testavimas kaupinių metodu privalomas.

Toks Vyriausybės sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad iki šiol vykdytų tyrimų metu pastebėta, kad mokinio namų ūkiui priklausančiam asmeniui nustačius COVID-19 ligą, ji būdavo nustatoma ir mokiniui. Todėl pakanka tirti tik įstaigose kontaktiniu būdu besimokančius mokinius, pedagogus, įstaigų darbuotojus.

Keičiamame ir nuo balandžio 26 d. įsigaliosiančiame sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo (OV) sprendime „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti savanorišką profilaktinį tyrimą ugdymo įstaigose“ nurodoma, jog savivaldybėse, kuriose Vyriausybės sprendimu negali būti taikomos švelnesnės karantino sąlygos, į kontaktinį ugdymą gali grįžti profilaktiškai testuotis sutinkantys pradinukai. Nesutinkantys testuotis toliau lieka mokytis nuotoliniu būdu.

Be to, OV sprendimu, kuris bus priimtas artimiausiu metu, savivaldybės nuo šiol galės rinktis, kokiu būdu į mokyklas grįžtantys pradinukai bus testuojami: kaupinių metodu ar greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais. Kaupinių metodu mokiniai ir mokytojai turės būti testuojami kas 4–7 dienas, antigeno testais – kas 3–4 dienas.

Abiejų tyrimo metodų procedūros nesukelia diskomforto, OV sprendimu, mėginius nuo šiol galės pasiimti ir patys mokiniai ar mokytojai prieš tai apmokyti ar prižiūrimi asmens sveikatos priežiūros specialisto.

„Labai laukiame patvirtinimo greituosius antigeno testus naudoti mokyklose. Jų atsakymui gauti nereikia laboratorijos, tad jie labai palengvins testavimo procesą ir suteiks galimybių išplėsti testavimo apimtis. Tai padės kur kas greičiau daugiau pradinukų sugrįžti mokytis į klases tose savivaldybėse, kuriose reikalingas mokinių testavimas. Be to, dabar, kai jau nebereikės testuotis mokinių tėvams, savivaldybės galės greičiau sugrąžinti į klases daugiau mokinių “, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Ministrė šią savaitę lankėsi Klaipėdoje, Plungėje, Alytuje, kur išgirdo atsakymus, kad atsisakius namų ūkių testavimo, pradinukų sugrįžimas į mokyklas bus spartesnis, nes laboratorijoms tada užteks pajėgumų.

„Taip pat išgirdau, kad vis daugiau tėvų nori, kad vaikai grįžtų saugiu būdu į klases, ir sutinka, kad vaikai testuotųsi. Net ir tie, kurie iš pradžių nepritaria, netrukus pakeičia nuomonę, ir išleidžia vaikus į mokyklas“, – sakė J. Šiugždinienė.

Įvertinusi naujausius epidemiologinius duomenis Vyriausybė šiandien atnaujino savivaldybių, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino priemonės, sąrašą.

Jame nuo balandžio 26 d. lieka 21 savivaldybė: Birštono, Biržų rajono, Joniškio rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Neringos, Pagėgių, Pakruojo rajono, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono savivaldybės.

Druskininkų, Jurbarko rajono, Palangos miesto, Prienų rajono ir Telšių rajono savivaldybių pradinukai tęsti mokslus mokyklose galės reguliariai testuojantis. Pereiti prie testavimo bus privalu nuo gegužės 3 dienos, tad šios savivaldybės turės laiko pasirengti pokyčiui.

Nuo gegužės 3 d. visoje šalyje į mokyklas grįžta abiturientai. Ne mažiau kaip 50 proc. pamokų turės vykti kontaktiniu būdu.

5–11 klasių mokinių grįžimą į mokyklas Vyriausybė planuoja svarstyti kitą savaitę.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI