JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Pirmoji ponia D. Nausėdienė: skatindami visapusišką jaunimo aktyvumą ugdome ateities lyderius

Pirmoji ponia D. Nausėdienė: skatindami visapusišką jaunimo aktyvumą ugdome ateities lyderius

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį pasveikino projekto „Dreams & Teams“ organizatorius ir dalyvius, susirinkusius į finalinį penktojo sezono renginį Prezidentūroje.

„Svajonių komandos“ – vienas iš daugybės, bet kartu labai unikalus Britų tarybos Lietuvoje inicijuojamas ir remiamas projektas, liudijantis mūsų šaliai svarbią Britų tarybos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto partnerystę. Partnerystę, kurią įkvepia ir veda kilnus tikslas skatinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, komandinio darbo ir sveikos gyvensenos nuostatas“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia padėkojo Jungtinės Karalystės ambasadoriui Lietuvoje Brianui Olley ir Britų tarybos atstovams už pastangas jau tris dešimtmečius skatinant kultūrinį bendradarbiavimą Lietuvoje, dėmesį švietimui kaip kertiniam nuolatinio tobulėjimo akmeniui ir tiltų tarp žmonių tiesimą.

Pasak D. Nausėdienės, projektas „Dreams & Teams“, parama Ukrainos centrui Vilniuje ir daugelis kitų projektų kuria vienybę, supratimą ir pasitikėjimą, stiprina Lietuvos ir Jungtinės Karalystės ryšius. Lietuva mato ir vertina Britų tarybos darbą, todėl tikisi, kad vaisingas tarpkultūrinis dialogas, praturtinantis visas puses, tik stiprės.

Pirmoji ponia taip pat skyrė padėkos žodžius Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, kuris remiasi mokslininkų įžvalgomis, tarptautine patirtimi ir nuosekliai augina sveiką ir stiprią Lietuvą. „Kartu su pedagogais ir sporto specialistais imatės tarptautinių iniciatyvų, siekiančių daugiau nei tik fizinio aktyvumo skatinimas. Juk ir „Svajonių komandos“, ir „Mažųjų olimpinių žaidynių“ programa per sportą jungia žmones, įkvepia kūrybiškumo ir entuziazmo, augina bendruomeniškumo kultūrą, skatina savanorystę, aktyvumą ir formuoja XXI amžiaus lyderius“, – pabrėžė D. Nausėdienė.

Kreipdamasi į moksleivius pirmoji ponia teigė neabejojanti, kad, kartu siekdami vieno tikslo daugiakultūrėse komandose, išbandydami naujoves ir aktyviai mokydamiesi, jie ne tik stiprėja fiziškai, bet ir augina tarpusavio ryšį, draugystę, plečia savosios ateities horizontus.

„Ypač džiugu, kad, ugdydami savo asmenines savybes, savarankiškumą, jūs bręstate kaip asmenybės. Tampate jaunaisiais lyderiais – atsakingais XXI a. Lietuvos piliečiais, po truputį įsitraukiančiais į savo bendruomenių ir į savo valstybės ateities kūrimą. Svajokite, diskutuokite, darykite – ir jei darote kažką gerai, darykite to daugiau“, – linkėjo D. Nausėdienė.

„Svajonių komandos“ – projektas, skirtas per sporto veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų pedagogams ugdant mokinių lyderystę ir kitas XXI amžiaus kompetencijas, taip pat skatinti mokyklų bendradarbiavimą.

2022–2023 m. projekto sezone dalyvavo 5 Visagino ir 5 Šalčininkų mokyklos, į veiklas buvo įtraukti 80 jaunųjų lyderių bei 40 pedagogų – kartu jie sudarė 10 komandų. Remdamiesi įgyta projekte patirtimi bei įgūdžiais, vėliau jaunieji lyderiai ves interaktyvius sporto užsiėmimus savo mokyklų jaunesnių klasių mokiniams.

Finaliniame renginyje dalyvavo Visagino „Atgimimo“ gimnazijos, Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos, Visagino „Draugystės“ progimnazijos, Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos, Visagino „Verdenės“ gimnazijos, Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos, Jašiūnų „Aušros“ gimnazijos, Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos, Šalčininkų r. Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos, Šalčininkų r. Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijos moksleiviai, taip pat praėjusių projekto sezonų mokytojai iš Klaipėdos.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI