JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Ar žinote

Ar žinote, kuo kvepia ką tik gimęs vaikas

Įdomus tyrimas, kurio metu paaiškėjo, jog naujagimių skleidžiamas kvapas turi ypatingų galių.

Patarimas pirmosiomis dienomis būti šalia naujagimio nuolat, esą taip geriausiai ir mažyliui, ir naujai mamai, yra ne iš piršto laužtas. Pirmosiomis valandomis ir dienomis tarp mamos ir naujagimio mezgasi ypatingas ryšys ir kontaktas.

Kūdikio kvapas sukelia suaugusiojo smegenyse stiprų malonumo pojūtį. Leidinyje „Limits of psychology” aprašyto tyrimo autorius teigia, kad kūdikio kvapo poveikis prilygsta narkotikų sukeliamam malonumui.

Specifinis kūdikio kvapas dingsta maždaug po šešių savaičių, tiksli jo molekulinė formulė nežinoma.

Mokslininkai mano, kad kvape yra amnionų molekulių ir baltos medžiagos, kuri saugo kūdikį gimdoje, molekulių. Nors kūdikį po gimimo kai kuriose ligoninėse iš karto išmaudo, dalis šių molekulių dar pusantro mėnesio išlieka, ypač kūdikio plaukuose.

Šis kvapas suaugusiam žmogui iš karto sukelia malonumo ir laimės pojūtį. Tai patvirtino eksperimentas, kuriame dalyvavo 30 moterų. Moterų paprašė pauostyti naujagimių drabužius, o su specialia įranga stebėjo už džiaugsmą atsakingų smegenų dalių aktyvumą.

Šis tyrimas patvirtina medikų nuomonę apie tai, koks svarbus yra oda prie odos kontaktas pirmosiomis valandomis. Jis labai svarbus sėkmingo žindymo pradžiai. Kai moteris atsipalaiduoja, yra gerai nusiteikusi, jaučia vaiko kūnelį šalia ir uodžia jo kvapą, sklandžiau reguliuojasi jos pieno gamyba, būna sklandesnė žindymo pradžia.

Kartais yra situacijų, kai dėl grėsmės gyvybei vaikelis būna atskirtas nuo mamos jau iš karto po gimimo. Pavyzdžiui, gimus neišnešiotam kūdikiui, kurį laiką gali tekti mamai ir vaikeliui būti atskirai. Moteris, norėdama išsaugoti mamos pieną vaikeliui, turi reguliariai jo nusitraukti. Kai kuriose ligoninėse yra patariama, kad lengviau tekėtų pienelis, kurį mama nusitraukia, pasidėti šalia kūdikio nuotrauką arba turėti jo rūbelį, kurį jis vilkėjo. Minėtojo tyrimo rezultatai patvirtina, kad naujagimiai turi specifinį kvapą, kurio pauosčiusi motina jaučiasi laimingesnė, ramesnė, o tada ir pienas teka sklandžiau.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI