Kūdikį galima maudyti kitą dieną grįžus iš ligoninės ir, jei gydytojas nepatarė priešingai, maudyti galima ir neužgijus bambutei. Tik po maudynių ją reikėtų kruopščiai nusausinti ir dezinfekuoti. Jeigu bambutė nesugijusi ir jums dėl to neramu, mažylį maudykite virintame vandenyje, o jei žaizdelė kiek šlapiuoja, į vandenį patariama įpilti lakišiaus žolės nuoviro.
Į vonelę vandens įpilkite maždaug iki kūdikio bambutės, kad vanduo apsemtų užpakaliuką. Pirmomis savaitėmis kūdikiai būna labai jautrūs, tad vandens temperatūrą pamatuokite termometru – ji turėtų būti 36 – 37 laipsnių. Kad kūdikis jaustųsi saugesnis ir nepatirtų streso guldomas ant lygios ir slidžios vonelės, į jos dugną galite prieš tai pakloti švarų minkštą rankšluostį – ant jo gulėti kūdikiui maloniau, o jums patogiau – kūdikis gulės šiek tiek stabiliau. Nemaudykite kūdikio ilgiau nei 10 minučių pirmais mėnesiais, nes mažylis gali tiesiog pavargti ar sušalti, kadangi jo kūnas greitai atiduoda šilumą.
Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau – tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!
Muilą maudynių metu vartokite labai atsakingai, mat kiekvieno kūdikio oda yra savaip jautri, o bet kuris muilas – kietas ar skystas – džiovina gležną kūdikio odelę. Vaikų ligų gydytojai pataria kūdikių iki 6 mėnesių maudymui nenaudoti absoliučiai jokio muilo, kai kurie medikai pataria jo nenaudoti net iki vienerių metų. Užsienio gydytojai pataria kūdikį prausti muilu nuo 6 mėnesių ir tik kartą per dvi savaites.
Mažyliams geriausiai tinka muilas, kurio pH 5 ar 5,5, pagamintas iš natūralių medžiagų, dezinfekuojantis. Jei po išmuilinimo oda džiūsta, parausta ar kitaip pakeičia išvaizdą, tokio muilo iškart atsisakykite. bet kokį kitą muilą išbandykite ant nedidelio odos lopinėlio ir stebėkite, kokia bus reakcija: jei oda parausta, tampa sausa, netinka ir šis muilas. Kartais tenka išbandyti nemažai muilo rūšių, kol mamos atranda labiausiai tinkantį būtent jos mažyliui.
Jokio muilo ant naujagimio ar kūdikio odos nepalikite ilgiau nei dviems ar trims minutėms, kad išvengtumėte odos sudirgimo. Muiluokite tik savo rankomis ar itin švelnia plaušine, trindamos kūdikio odą kaip galite švelniau.
Vonios putų, šampūnų, net skirtų kūdikiams ir mažiems vaikams, taip pat nerekomenduojama naudoti dažnai, o jei naudojate, rinkitės bekvapius, mat kūdikis, užuosdamas mamos kvapą, jaučiasi saugesnis. Dėl tos pačios priežasties mamytėms nerekomenduojama vartoti kvepalų ir kitos aromatizuotos kosmetikos, ypač pirmuosius 6 kūdikio gyvenimo mėnesius.
Jei kūdikis serga atopiniu dermatitu, muilo atsisakykite visai, geriau naudokite gydytojo rekomenduotą aliejų, kuris suminkštins odelę. Tokiu atveju, kūdikius patariama maudyti rečiau, o po maudynių kruopščiai nusausinti.