JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Nėštumo metu diagnozę „vėžys“ išgirdusi Vaida dėkoja ją ir sūnų išgelbėjusiems medikams

Nėštumo metu diagnozę „vėžys“ išgirdusi Vaida dėkoja ją ir sūnų išgelbėjusiems medikams

Po širdimi nešioti gyvybę ir sužinoti, jog kiaušidėje rastas cistinis darinys turi navikinių ląstelių – kiekvienai būsimai motinai ši žinia būtų gniuždanti.

Nelengvą išbandymą patyrė buvusi Kauno klinikų pacientė Vaida, kuri 18 nėštumo savaitę atsitiktinai sužinojo bauginančią diagnozę – pirmos stadijos endometrioidinė karcinoma. Tačiau laiku nustatyta diagnozė ir gydytojų profesionalumas lėmė sėkmingą sudėtingos operacijos baigtį – buvo išsaugotas ir nėštumas, ir vaisingumas.

Vaidos komplikuoto nėštumo istorija prasidėjo ankstyvą 2014 metų rytą, kada pajutusi stiprius skausmus pilvo srityje, ji buvo skubiai nuvežta į Kauno klinikų Skubios pagalbos skyrių.

„Stiprus skausmas privertė sunerimti. Ultragarso tyrimo metu šalia kiaušidės buvo rastas cistinis darinys, todėl nedelsiant laparoskopiniu būdu buvau išoperuota Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojo doc. dr. Adriaus Gaurilčiko.

Cistiniai dariniai buvo nusiųsti ištirti, o po sėkmingai atliktos operacijos sužinojau ne tik, kad mano vaikelis jaučiasi gerai, bet ir tai, kad laukiuosi berniuko.

Praėjus trims dienoms po operacijos grįžau namo”, – istoriją prisimena moteris.

Deja, kaip toliau pasakoja moteris, džiaugsmas dingo sulaukus skambučio iš gydytojo. „Išgirdusi Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojo doc. dr. Eimanto Švedo balsą telefono ragelyje supratau, jog tyrimo rezultatai nežada nieko gero. Jis paprašė į gydymo įstaigą atvykti su lydinčiu asmeniu.”

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojas doc. dr. Eimantas Švedas. Asmeninio archyvo nuotr.

Atliktas tyrimas parodė, kad pirmosios operacijos metu paimtuose cistiniuose audiniuose buvo rasta vėžinio audinio.

„Diagnozė, kurią išgirdau, skambėjo grėsmingai – pirmos stadijos endometrioidinė karcinoma. Gydytojas aiškiai ir ramiai supažindino su tyrimo atsakymu ir galimais gydymo metodais. Laiko apsispręsti dėl operacijos turėjau dvi dienas.

Įvairios bauginačios mintys sukosi mano ir artimųjų galvose. Tačiau mintys, kad turiu būti stipri dėl savo sūnelio, neleido savęs gailėti ir galvoti, kodėl toks išbandymas teko man.

Džiaugiuosi, kad ir gydytojas mane ramino ir drąsino. Aš ryžausi operacijai, kuri išsaugojo ne tik mano, bet ir mano sūnelio gyvybę”, – kalbėjo Vaida.

Nors diagnozė buvo nustatyta anksti, tačiau gydytojams buvo neramu, ar vėžinis darinys nebuvo išplitęs kiaušidės likutyje arba už kiaušidės ribų.

Operacija praėjo sklandžiai ir buvo išsaugotas ne tik nėštumas, bet ir vaisingumas. Nėštumas ir toliau vystėsi sėkmingai ir jokio papildomo gydymo, kaip chemoterapija, neprireikė.doc.dr. E. Švedas

Daugiadalykio gydytojų konsiulimo metu buvo nuspręsta atlikti stadijavimo operaciją, kurios metu pašalintas kiaušidės likutis, kirmėlinė atauga ir taukinė, buvo atliktos biopsijos iš limfmazgių.

„Džiugu, kad operacija praėjo sklandžiai ir buvo išsaugotas ne tik nėštumas, bet ir vaisingumas. Nėštumas ir toliau vystėsi sėkmingai ir jokio papildomo gydymo, kaip chemoterapija, neprireikė”, – sudėtingos operacijos eigą pasakojo doc. dr. E. Švedas.

„Pabudusi po operacijos sužinojau, kad mažylio širdelė plaka, jis yra gyvas ir sveikas. Ta akimirka man buvo stebuklinga, mes kartu su sūneliu atlaikėme abi operacijas. Po savaitės mane išleido namo, o dar praėjus savaitei sužinojau, kad jokių navikinių pakitimų išoperuotuose dariniuose nebuvo rasta”, – džiaugėsi moteris, kurios stiprybė sujaudino net pačius gydytojus.

Nuo pat nėštumo pradžios Vaida galvojo apie natūralų gimdymą, tačiau 42 nėštumo savaitę paaiškėjo, kad teks atlikti cezario pjūvio operaciją.

„Ir vėl operacija, ir vėl nerimas. Kadangi iš prigimties esu optimistė, į visas procedūras ir operacijas keliavau su šypsena ir tikėjimu, kad viskas bus gerai ir sūneliui, ir man. Ačiū visiems, kurie stengėsi ir prisidėjo prie to, kad buvo išsaugotos sūnelio ir mano gyvybės.

Sūnus man kasdien primena, kokie esame laimingi, jog mus supa tokie geri specialistai. Tik jų dėka, galiu kasdien apkabinti savo sūnelį ir išgirsti pačius nuostabiausius žodžius kiekvienai motinai – myliu Tave, mama. Esu dėkinga iš visos širdies.”

Sūnus man kasdien primena, kokie esame laimingi, jog mus supa tokie geri specialistai.Vaida

Moteris kartu su šeima sunkiu laikotarpiu sulaukė daug palaikymo ne tik iš artimųjų, bet ir iš gydžiusio gydytojo doc. dr. E. Švedo.

„Gydytojas yra ne tik nuostabus žmogus, bet ir savo srities profesionalas. Ligos sekimo tikslais vis tenka apsilankyti pas šį gydytoją ir kaskart jaučiu šiltą, pozityvų ir profesionalų bendravimą. Visas Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos personalas yra nuostabus”, – prisiminimais dalinasi Vaida.

Vaida su sūneliu. Asmeninio archyvo nuotr.

Gydytojas akušeris ginekologas pastebi pakankamai dažnus gimdos kaklelio vėžio atvejus, paplitusius jaunų moterų tarpe. Visoms nėščioms moterims siūloma atlikti prenatalinę priežiūrą, nes jau pirmo apsilankymo metu iš gimdos kaklelio imamas mėginys citologiniam tyrimui. Nėštumas dažnai leidžia nustatyti ikivėžines būkles arba vėžį nėštumo pradžioje. Tobulėjant medicinai, chemoterapiją galima taikyti ir besilaukiančioms moterims, nepakenkiant vaisiui. Taikyti vaisingumą saugojančius gydymo metodus – didelis laimėjimas.

Kauno klinikų inf.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI