Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?
Nėštumo metu oda gali tapti labai sausa, niežtinti. Tausokite save ir rinkitės kuo natūralesnes higienos bei kosmetikos priemones: šampūną, muilą, kūno aliejuką, losjoną. Laukimas nėra pats palankiausias laikas eksperimentuoti, geriausia naudoti tas priemones, prie kurių buvote pratusi, kol pastojote.
Visas kosmetikos ir higienos priemones pirkite vaistinėje ar prekybos centre, o ne turguje ar „iš antrų rankų”. Netaupykite sveikatos sąskaita – kad ir brangėliau, įsigykite patikrintos ir patikimos produkcijos, kuri laikoma geromis sąlygomis, o ne platintojų lagaminėliuose.
Dauguma būsimų mamų skundžiasi pagausėjusiomis makšties išskyromis. Tai vyksta dėl per nėštumą pasikeitusių hormonų, todėl per daug jaudintis nevertėtų. Jei išskyros kelia nerimą, kreipkitės į ginekologą. Jis patikrins, ar prasidėjo makšties uždegimas.
Prausdamos intymias vietas šiltu tekančiu vandeniu, stebėkite, kad vanduo tekėtų nuo lyties organų tiesiosios žarnos link. Taip sumažėja išplatinti uždegimą į šlapimo takus ir makštį.
Nenaudokite „toms” vietelėms prausti įprastinio muilo ar kvepiančių kūno prausiklių. Geriausia rinktis specialiai intymiai higienai skirtuosius. Jų pH būna suderintas ir nekenkia lyties organų gleivinei, saugo ją nuo uždegimo, nesukelia alergijos.
Intymioms vietoms šluostyti po maudynių naudokite dažnai skalbiamą atskirą rankšluostį, o dar geriau – vienkartinį.
Apatinius drabužius rinkitės iš natūralių medžiagų, pvz., medvilnės. Jeigu per nėštumą pagausėja makšties išskyrų, kelnaites keiskite dažniau, negu esate pratusios.
Jei iki nėštumo naudojote kasdienius higienos įklotus ir jie nekėlė alergijos, galima naudoti tokius pačius, tik keiskite juos dar dažniau negu paprastai.
Prausdamasi duše nepamirškite kontrastinio dušo, tai yra šilto ir drungno vandens dušo. Jis ne tik gerina savijautą, bet ir grūdina.