Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
2 klausimai

2 klausimai, kurie rūpi dažnai nėščiajai

Nėštumo metu moteriai kyla ne vienas klausimas, ar pasikeitusi savijauta yra normali besilaukiančiai moteriai, ar tai jau patologija ir reikia pagalbos. Šiame straipsnyje aptariame du klausimus, kurie rūpi dažnai nėščiajai.

Praėjusią savaitė išėjau iš namų be piniginės. Šią savaitę pamiršau svarbų susitikimą. Negaliu susikaupti, kas man yra?

Daugelis nėščių moterų panašiai jaučiasi. Laimei, išsiblaškymo sindromas (panašus į tą, kokį moterys patiria per menstruacijas) yra laikinas. Kaip ir daugelį kitų dalykų, jį lemia nėštumo sukelti hormonai.

Svarbiausia dėl to nesinervinti. Galbūt neįmanoma visų darbų atlikti taip puikiai, kaip buvote pratusi iki nėštumo, kol organizmas dar nebuvo apkrautas vaisiaus auginimo darbu. Be to, juk normalu, kad jūsų mintys ima suktis apie būsimą kūdikį. Jei tai jums trukdo gyventi, galite susidaryti namų ir darbo reikalų sąrašą – taip bent jau išvengsite pavojaus išeiti iš namų kad ir neužrakinusi duris.

Vis dėlto turėtumėte pratintis dirbti šiek tiek lėčiau. Išsiblaškymas gali trukti dar ir pirmomis dienomis po gimdymo (bet jau labiau dėl nuovargio) ar dar ilgiau, jei kūdikis prastai miegos naktimis.

Shutterstock nuotr.

Kai tapau nėščia, man pagausėjo išskyrų. Ar tai nieko bloga?

Daugelis būsimų mamų skundžiasi pagausėjusiomis makšties išskyromis. Tai vyksta dėl per nėštumą pasikeitusių hormonų, todėl per daug jaudintis nevertėtų. Jei išskyros kelia nerimą, kreipkitės į gydytoją ginekologą. Jis patikrins, ar neprasidėjo makšties uždegimas.

Prausdama intymias vietas tekančiu šiltu vandeniu stebėkite, kad vanduo tekėtų nuo lyties organų tiesiosios žarnos link. Taip sumažėja tikimybė išplatinti uždegimą į šlapimo takus ir makštį.

Intymioms vietelėms prausti nenaudokite įprasto muilo ar kvepiančių kūno prausiklių. Geriausiai rinktis specialiai intymiajai higienai skirtas priemones. Jų pH būna suderintas ir nepadaro žalos lyties organų gleivinei, saugo ją nuo uždegimo, nesukelia alergijos.

Intymioms vietoms šluostyti po maudynių naudokite dažnai skalbiamą atskirą rankšluostį, o dar geriau – vienkartinį.

Apatinius drabužius rinkitės iš natūralių medžiagų., pvz., medvilnės. Jei pagausėjo išskyrų, kelnaites keiskite dažniau, nei esate pratusios – ryte ir vakare.

Mano išsaugoti straipsniai