JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Skaitytojos žindymo istorija: netikėkite aklai gydytojais

Skaitytojos žindymo istorija: netikėkite aklai gydytojais

Vaidos žindymo patirtis dviguba – ji augina sūnelį ir dukrytę.

Turiu du vaikus: dvejų su puse metų Žygimantą ir beveik pusantrų metų Korneliją.

Žygimantą mamos pienu maitinau trumpai, vos du mėnesius. Jis gimė didelio svorio – 5860 gramų, ir jau ligoninėje neteko pusės kilogramo, o grįžus namo prasidėjo pilvo pūtimo ir “dienos sumaišymas su naktimi”.

Dieną ir naktį daug kartų valgydavo po pusvalandį, tačiau buvo neramus. Kai pirmą kartą apsilankėme poliklinikoje, tebuvo 5 kg, gydytoja išgąsdino, kad vaikas badauja, liepė nusitraukti pieno ir pamatuoti, ar yra bent 100 ml. Sakė, jog mėnesio naujagimis vienu kartu turi gauti maždaug tiek pienuko.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Septyni naujagimiai, kuriems gyvybes išgelbėjo stebuklas
Mirštantis vaikas dalyvavo savo tėvų vestuvėse

Jei nepavyksta tiek nusitraukti, liepė likusią dalį primaitinti mišinuku. Na, kadangi buvau nepatyrusi, paklausiau gydytojos. Per antrą mėnesį vaikas priaugo mišinukų pagalba kilogramą su trupučiu. O vieną rytą duodama krūtį, pajaučiau, kad pieno joje nebėra. Taip sūnus toliau valgė tik mišinuką.

Kai Žygimantui buvo 4 mėnesiai, pastojau antrą kartą.

Kornelija taip pat gimė nemaža – svėrė 4460 gramų. Išėjus iš ligoninės, ji svėrė 4 kg. Istorija kartojosi: atvykus pirmą kartą pas gydytoją pasisverti, paaiškėjo, kad ji sveria 5100 g.

Gydytojos teigimu, vaikas prarastą svorį po gimdymo atgauna per dvi savaites, o per likusias dvi turi paaugti dar apie 1 kg. Gydytoja vėl ėmė sakyti, kad reiktų nusitraukti pieno, primaitinti mišinuku.

Tik šįkart gydytojos neklausiau, maitinau savo mažylę krūtimi.

Kitą mėnesį sveriant mergytė jau buvo priaugusi “svarbųjį” kilogramą. Tada pasigyriau, kad vis dėlto maitinu pati.

Tebemaitinu savo mergytę iki šiol, jai jau pusantrų metų. Džiaugiuosi, jog pasiklioviau savo jėgomis ir nekišau vaikui mišinukų. Per tą laiką prisiskaičiau daug straipsnių apie maitinimą krūtimi, ir, kad vaikas žįsdamas išsitraukia pieno tiek, kiek jam reikia. Tad nebūtina aklai pasitikėti gydytojų nurodymais, bet reikia ir mąstyti savo protu. Reikia galvoti, kad „aš galiu!”

Vaida

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI