Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Dienos patarimas: kada kūdikiui reikia vitaminų ir mineralų preparatų?

Dienos patarimas: kada kūdikiui reikia vitaminų ir mineralų preparatų?

Kada ir kiek vitaminų reikia kūdikiui sprendžia šeimos gydytojas. Pavyzdžiui, rachito profilaktikai skiriamas D3 vitaminas. Jo dozė yra individuali. 

Dalis tėvelių klaidingai mano, kad vaikas bus sveikesnis, jei nuolat papildomai gaus vitaminų ir mineralų. Mokslininkai tvirtina, jog nuo tada, kai kūdikis yra pradedamas papildomai primaitinti, reikiamą mineralų ir vitaminų kiekį jam yra nepalyginti geriau gauti iš įvairių daržovių ir kitų maisto produktų, o ne iš pramoniniu būdu pagamintų preparatų. Kol kūdikis tik žindomas, visų reikalingų vitaminų ir mineralinių medžiagų gauna su savo motinos pienu. Vitaminų preparatais, t. y. maisto papildais, jei jie duodami be kūdikio ar mažo vaiko gydytojo paskyrimo, galima apsinuodyti lygiai taip pat kaip ir vaistais.

Organizmui reikalingų medžiagų bet kurio amžiaus vaikai ir suaugusieji turi gauti su natūraliu ir šviežiu maistu. Geriausia, jei daržovės, vaisiai, grūdai yra vietinės kilmės, o ne atvežti iš svetur.

Vitaminų ir mineralų preparatų vartojimo nereikėtų sieti su vienu ar kitu metų laiku. Visais metų laikais vaikai, kad ir kokio amžiaus, turi gauti užtektinai visų maistinių medžiagų. Klaidinga yra manyti, jog vaikų maitinimo trūkumus galima ištaisyti duodant įvairių maisto papildų, nors jų, specialiai skirtų vaikams, rinkoje pasirodo vis daugiau. Maisto papildai neatstoja įvairių biologiškai aktyvių medžiagų, kurių yra maiste, todėl sveikiausia yra tinkamas kasdienis maitinimasis kuo įvairesniu maistu, suvartojant saikingą porcijų kiekį.

Be gydytojo patarimo kūdikiui, mažam vaikui neduokite jokių maisto papildų, taip pat ir močiučių bei mamų ypač mėgstamų vitaminų rinkinių. Kūdikio ar mažo vaiko maitinimą aptarkite su gydytoju per kiekvieną susitikimą.

Mano išsaugoti straipsniai