Vilniaus Žvėryno rajone įsikūrusi „Mortimer English Club” mokykla šiemet pradėjo jau trečiąjį savo veiklos sezoną. Nuo dvejų metų mažylius anglų kalbos linksmai ir žaismingai mokanti įstaiga turi svarbių naujienų, apie kurias pasakoja direktorė Viktorija Korolkova.
Unikalus metodas – jau ir Lietuvoje
Kai prieš dvejus metus „Mortimer English Club” į anglų kalbos pamokėles pakvietė vaikus nuo 2 metų, kai kurie tėvai atsargiai klausė: ar ne per anksti? O jei dar vaikas nekalba lietuviškai? Šiandien tokių klausimų tėvams beveik nebekyla – ankstyvojo lavinimo nauda neabejoja niekas, o naujausi moksliniai tyrimai patvirtina – kuo anksčiau, tuo geriau.
Pirmoji „Mortimer English Club” mokykla buvo įkurta daugiau kaip prieš 25 metus Vokietijoje, šiandien šiuo unikaliu metodu anglų kalbos mokomasi Ispanijoje, Prancūzijoje, Kinijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Šveicarijoje ir kitose šalyse. Lietuvoje vienintelė „Mortimer English Club” mokykla veikia Vilniuje, Vytauto 46 numeriu pažymėtame name.
Jeigu šio anglų kalbos mokymo metodo esmę reikėtų nusakyti dviem žodžiais, mokyklos vadovė Viktorija Korolkova pasakytų: įdomu ir smagu. Taip, iš tiesų užsienio kalbos galima mokytis maloniai, nepatiriant nusivylimo, nebijant netaisyklingai ištarti vieną ar kitą žodį. Ir nesvarbu, ar tau treji, ar trylika metų.
Populiariausi užsiėmimai – su mažyliais
Norinčiųjų mokytis anglų kalbos nuo mažų dienų netrūksta. Mažiausiųjų pamoka trunka nuo 35 iki 45 minučių ir vyksta kartu su tėvais. Labiausiai šeimas su mažyliais į „Mortimer English Club” traukia tai, kad mokymasis vyksta žaismingai ir linksmai. Tai nėra sėdėjimas suoluose ir atskirų žodžių mokymas. Vaikas anglų kalbos mokosi taip, kaip gimtosios: jis yra „panardinamas“ į kalbą, užsiėmimų metu žaidžiant žaidimus, dainuojant daineles, piešiant, lipdant, bendraujant.
„Maži vaikai yra labai imlūs, praėjus vos 2-3 pamokoms tėvai nustemba, kad vaikas padarė tokį didelį progresą. Būna, kad užsiėmimų metu vaikas tyli, tačiau grįžęs namo uždainuoja ar taria angliškas frazes. Atėjusiems mažiems vaikams mes sakome, kad jie pateko į stebuklingą pasaulį, kuriame visi kalba negirdėta jiems kalba – anglų. Vaikai greitai įsijungia į žaidimus, susidraugauja su jaunuoju riteriu Morčiu, jo dėde burtininku, drakoniuku bei kitais smagiais „Mortimer English Club” personažais“, – pasakoja mokyklos vadovė ir trijų vaikų mama Viktorija Korolkova.
Ji neslepia, kad surasti tinkamus anglų kalbos mokytojus nebuvo lengva. Pedagogai turi būti ne tik geri anglų kalbos specialistai, bet ir kūrybiškos, atviros, lanksčios ir pozityvios asmenybės. Juk užsiėmimų su pačiais mažiausiais vaikais metu tenka ir ant skraidančių kilimų skraidyti, ir lenktynes organizuoti, ir kitaip smagiai šėlioti.
Laukiami visi – ir aktyvuoliai, ir drovuoliai
Jau ne pirmus metus „Mortimer English Club” anglų kalbos mokytoja dirbanti Skaistė Poniškaitienė džiaugiasi būdama kolektyvo dalimi: „Jaučiu didelį palaikymą, todėl kaskart turiu didelę motyvaciją pravesti užsiėmimą įdomiai. Kai mokytoja laiminga, tada ir pamoka gera. Vaikai yra labai imlūs, jie atviri, todėl kuo anksčiau, tuo lengviau juos išmokyti visko, ne tik kalbų. Vaikai kalbos mokosi nepalyginamai lengviau ir paprasčiau, negu suaugusieji. Didžiausią pamokos dalį sudaro komunikaciniai žaidimai, pratimai, užduotys. Kartais mamos klausia, ar verta ateiti su vaiku, kuris yra drovus ir „visą laiką prasėdės mamai ant kelių“. Tikrai verta. Drovuoliai gana greitai susidomi ir įsitraukia į veiksmą. Vaikai mėgsta žaisti, todėl sudominti juos nesunku. O nuostabiausia yra tai, kad žaisdamas vaikas nejučia išmoksta daug naujų dalykų.
Kartais ateina labai judrių vaikų, tada organizuoju judresnių žaidimų. Nors metodika konkreti, pamokos turi tam tikras dalis, užsiėmimuose daug improvizuojame ir atsižvelgiame į kiekvieną vaiką individualiai.
Vakar buvo bandomoji pamoka didesniesiems, atėjo ketvirtokai su kuprinėm, sąsiuviniais, penalais. Kai pasakiau jiems, kad viso to čia nereikia, mes mokysimės žaisdami, nustebo. Nesvarbu, kokio amžiaus, visiems vaikams reikia gerų emocijų, paskatinimo ir padrąsinimo. Pas mus vaikai ne tik gerai praleidžia laiką, bet ir patys to nejausdami, labai daug išmoksta“, – sakė pedagogė.
Šių metų naujiena – užsiėmimai gudriems paūgėjusiems vaikams
„Mortimer English Club“ darbuotojai pastebi, kad mokyklinio amžiaus vaikai, atėję į užsiėmimus, elgiasi kitaip, negu darželinukai. Jie dažnai nedrįsta kalbėti angliškai, nes bijo patirti nesėkmę – būti sugėdinti, gauti pastabą ar prastą pažymį. Būtent tokią patirtį jie atsineša iš anglų kalbų pamokų savo mokyklose. Viktorija Korolkova pasakoja, kad jų užduotis – padėti tokiems vaikams nugalėti įgytus kompleksus, patikėti savo jėgomis, pamėgti anglų kalbą. „Mūsų mokyklos svarbiausia taisyklė – niekada nesakyti vaikui „Ne, tu neteisus“. Stengiamės bendrauti pozityviai, nesukeliant streso ir esame įsitikinę, kad net gramatikos galima mokytis linksmai. Žinome daug būdų, kaip užsiėmimus organizuoti įdomiai ir žaismingai. Jeigu vaikas suklysta kalbėdamas, mokytoja jį pagiria už pastangas ir pakartoja pasakytą žodį ar sakinį taisyklingai. Tada vaikas jaučiasi pozityviai, nekompleksuoja kalbėti. Esame padėjėjai, kurie išsiaiškina silpnąsias vaiko vietas ir padeda jam judėti pirmyn. Kai pas mus ateinančio mokinio tėvai pasako, kad geriausias pažymys vaiko dienyne yra iš anglų, man tai geriausias komplimentas“, – sako pašnekovė.
Kita grupė vaikų – gabieji perfekcionistai, kurie labai gerai mokosi, bet nekalba angliškai, nes… bijo suklysti. Pasak Viktorijos Korolkovos, jų užduotis– atskleisti vaiko gebėjimus, kad jis nebijotų kalbėti: „Atėjo kartą į užsiėmimus mergaitė, kuri anglų kalbos mokėsi nuo darželio. Man paklausus „How old are you?“, matau, kad ji supranta klausimą, tačiau atsakyti bijo. Vaikai, supratę, kad pas mus iš jų niekas nesijuokia, nebaudžia, nekritikuoja, atsipalaiduoja ir ima kalbėti nesustodami“.
Tokie užsiėmimai tinka ir specialiųjų poreikių vaikams: „Turime kelis vaikus, kurie savo mokyklose mokosi pagal adaptuotą programą. Jiems labai tinka mūsų metodas, nes čia jie mokosi be įtampos, užsiėmimuose yra daug pakartojimo ir tik tada pateikiama nauja informacija. Vaikai patiki savimi, kad jie supranta ir gali mokytis, žiūrėk, po pusmečio, rezultatai stulbinantys.
Išsipildžiusi svajonė
Šiemet „Mortimer English Club“ vasaros stovyklos metu išsipildė tai, apie ką mokyklos kūrėjai svajojo nuo pat pradžių. „Labai ieškojome anglakalbio ir kūrybiško žmogaus, kuris galėtų dirbti mūsų mokykloje. Stovykloje susipažinome su Lietuvoje gyvenančiu, čia šeimą sukūrusiu trijų vaikų tėčiu amerikiečiu, kurį prisikalbinome vesti užsiėmimus“, – pasakoja Viktorija. Mokyklos vadovė įsitikinusi, kad anglakalbio dėstytojo vedami užsiėmimai yra neįkainojami: vaikai ne tik girdi taisyklingą tarimą, bet ir tuos kalbos niuansus, kurių nerasite jokiame vadovėlyje. Tad nuo šio rudens vaikai, mokiniai ir paaugliai, kurie mokydamiesi anglų kalbos daro didelę pažangą ir norėtų pagerinti savo tarimą, papildyti žodyną, pagerinti anglų kalbos supratimą ir įveikti kalbos barjerą, kviečiami į užsiėmimus, kurių metu bus nagrinėjamos įvairios temos, bendraujama, atliekamos su tema susijusios užduotys.
Nuotraukų galerijoje – akimirkos iš skirtingo amžiaus vaikų užsiėmimų:
Mažos vaikų grupės ir maksimali kokybė
„Mortimer English Club” užsiėmimuose anglų kalbos vaikai mokosi draugiškoje ir saugioje aplinkoje. Mažesniųjų grupėse yra iki 5 vaikų, didesniųjų – iki 6. Asmeninis dėmesys kiekvienam ir mokytojų pozityvumas stiprina vaikų pasitikėjimą savo jėgomis, tad jie be jokios įtampos išmoksta suprasti, kalbėti, vėliau – rašyti ir skaityti.
Kaip žinia, vaikai mokosi skirtingi, vieni yra labiau vizualai, įsimena pamatę vaizdus, kiti – audialai, kuriems reikia daug girdėti, treti – kinestetikai, kuriems nuolat reikia judesio. „Mortimer English Club” metodika sukurta atsižvelgiant į visų vaikų poreikius, o mokyklos devizas – „Enjoy learning” – primena, kad kalbos mokymasis gali būti malonus procesas.
Dar viena mokyklos kryptis – užsiėmimai vaikų lopšeliuose ir darželiuose. Jeigu norite, kad Vilniaus mieste esančiame jūsų vaiko darželyje vyktų anglų kalbos pamokėlės pagal šią metodiką, kreipkitės žemiau nurodytais kontaktais.
Registruotis į bandomąją pamoką galite spausdami ČIA.
Daugiau informacijos: