JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kaip tinkamai drėkinti odą?

Kaip tinkamai drėkinti odą?

Prevencija yra geriausias gydymas. Vengiant dirginančių faktorių gali sumažėti atopinio dermatito paūmėjimų skaičius arba jų intensyvumas.

Tačiau net ir visiškas dirgiklių pašalinimas negarantuoja, kad paūmėjimai neišlįs. Reguliarus odos drėkinimas yra pirmasis žingsnis, padedantis veiksmingai kontroliuoti atopinę egzemą.

Nors kremo tepimas atrodo tikrai nesudėtinga odos priežiūros dalis, tačiau yra labai svarbu tai daryti teisingai.

Pirmiausia, kremą emolientą tepame tik ant švarios kūno odos, nusiprausus. Praustis galima kiekvieną dieną, o esant galimybei ir poreikiui – kelis kartus per dieną: ryte ir vakare.

Svarbu švarią odą kremu emolientu švelniais sukamaisiais judesiais ištepti po maudynių per pirmąsias 3 minutes.

Sergant atopiniu dermatitu kremas emolientas yra tarsi „antroji oda”, todėl gydytojai dermatovenerologai vieningai rekomenduoja kremą emolientą atopiškai odai tepti ant viso kūno odos ir mažiausiai 2 kartus per dieną, ryte ir vakare – kasdien.

Jei tepate kelis kremus vienu metu, pirmiausiai tepkite tą, kuris susigeria geriausiai, o paskutinį – kuris susigeria sunkiausiai (riebūs kremai, tokie kaip vazelinas, glicerinas, aliejus ir pan.).

Jei gydytojas Jums paskyrė receptinius vaistus, juos tepkite ant kremo emoliento po to, kai emolientas susigers (po 1-5 min.). Patepus viso kūno odą kremu emolientu, vaistus tepkite tik ant uždegiminių odos plotų.

Tyrimais nustatyta, kad kasdienis ir ilgalaikis odos drėkinimas retina atopinio dermatito paūmėjimus ir pagreitina odos sveikimą. Akivaizdžiu odos būklės pagerėjimu džiaugiasi ir pacientai, kurie „išmoko” kremą tepti kasdien. Tad nedelskite, pradėkite drėkinti odą jau šiandien atkreipdami dėmesį į kremo tepimo taisykles.

http://atopinis.lt/blogas/kaip-teisingai-drekinti-oda/

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI