JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Audronės kova su sūnaus Beno atopiniu dermatitu truko šešerius metus

Audronės kova su sūnaus Beno atopiniu dermatitu truko šešerius metus

Šiaulietės Audronės pirmoji pažintis su atopiniu dermatitu įvyko į šeimą atkeliavus pirmagimiui Benui 2012-aisiais metais.

Kai sūnui buvo septyni mėnesiai, Audronė kartu su gydytoja pradėjo įtarti, jog ant kūdikio odos – ne įprastas mažyliams būdingas paraudimas ar pašutimas raukšlelių linkiuose, o atopinio dermatito požymiai. Oda buvo rausva, šlapiuojanti, kelianti niežėjimą, simptomai ryškiausiai pasireiškė pakinklio zonoje. Vėliau, specialistams patvirtinus diagnozę bei supažindinus mamą su atžalos odos priežiūra, prasidėjo kova su atopiniu dermatitu.

Sūnui augant, atopinis dermatitas toliau drumstė gyvenimą – nemalonus niežėjimas lydėjo vaiką visą parą, ypač suprakaitavus. Dėl to kilo bėdų lankant sporto būrelius, o paraudusi oda aplinkiniams kėlė daug klausimų, kurių šie nesibodėjo vaiko klausti – dėl to ši liga sukėlė ir vaiko nepasitikėjimą savimi.

Mama pasakoja, jog paryškėjus paraudimams ar nusikasius, berniukas netgi atsisakydavo dėvėti marškinėlius trumpomis rankovėmis, siekdamas ligos požymius paslėpti ir išvengti jį kamuojančių žvilgsnių. Ši liga diskomfortą kėlė ne vien sūnui, tiek dieną, tiek naktį jautusiam odos niežėjimą, bet ir mamai, kuomet jai tekdavo budėti šalia atžalos miego metu, kad šis odos nenusidraskytų.

Asmeninio albumo nuotr.

Atopiniam dermatitui būdinga „banguota“ ligos eiga su paūmėjimais ir palengvėjimais. Audronės sūnų paūmėjimai užklupdavo itin dažnai, po savaitės atslūgimo varginantys simptomai dažniausiai grįždavo ir trukdavo iki trijų savaičių. Sunkiausia atopinio dermatito forma pasireikšdavo šaltuoju metų laiku – šildymo sezono metu. Vasarą odos būklė buvo pakankamai gera, ypač leidžiant laiką prie jūros.

Situacija iš esmės pasikeitė, kai šeima atrado Bioderma „Atoderm“ odos priežiūros priemones, sukurtas specialiai atopinei odai. Jau metus laiko Audronė nemalonius atžalos ligos sukeliamus simptomus sėkmingai malšina naudodama itin gerai drėkinančius Bioderma „Atoderm“ linijos produktus, efektyviai padedančius kovoti su niežėjimu ir paraudimu. Mama sūnaus odą kasdien drėkina Bioderma „Atoderm Intensive Baume“ kremu ryte bei po dušo vakare (svarbu atminti, jog nepaisant ligos fazės – ar yra paūmėjimas, ar ne – raktas į sėkmingą kovą su atopiniu dermatitu yra nuolatinis viso kūno tepimas emolientu bent du kartus per dieną), o maudynių duše metu nepakeičiamas šios linijos švelnus aliejinis kūno prausiklis „Atoderm Huile de Douche“. 

Esant ligos paūmėjimams, gelbsti „Atoderm SOS Spray“ purškiklis, greitai numalšinantis intensyvų niežėjimą, apsaugantis ir raminantis odą – juo naudotis taip paprasta, kad sūnus pats jį naudoja prieš einant pietų miego darželyje, kad galėtų ramiai pailsėti drauge su kitais vaikais.

Pradėjus naudoti šios linijos produktus, rezultatus mama pastebėjo bene iš karto – po pirmųjų kartų naudojant priemones Benui aprimo stiprus niežėjimas, pats prausimosi bei drėkinimo procesas palengvėjo, kadangi kitaip, nei iki tol naudoti emolientai, produktai negraužia odos nudraskymų vietose ir netenka ilgai kovoti dėl teisės patepti odą kremu. Be to, Audronė pabrėžia, jog nuolat naudojant produktus, paūmėjimai dabar gerokai retesni, mažiau intensyvūs ir varginantys – tiek vaikas, tiek mama geriau miega, visa šeima geriau pailsi ir gyvenimo kokybė, be abejo, daug pagerėjo.

Taip pat šeima lankėsi Bioderma Atoderm & KIDS atopiškos odos darželyje, organizuojamame specialiai vaikams, sergantiems atopiniu dermatitu, kuriame tiek Audronė, tiek Benas buvo supažindinti su sėkmingos kovos su liga esminiais principais iš gydytojų dermatologų ir alergologų.

Audronė užtikrintai rekomenduoja Bioderma „Atoderm“ linijos produktus – jų dėka baigėsi bemiegės naktys budint prie besikasančio sūnaus, palengvėjo kasdienės atžalos odos priežiūros ritualai ir pagerėjo visos šeimos gyvenimo kokybė.

BIODERMA įkūrė nemokamą Atoderm & KIDS atopiškos odos darželį, kurio pagrindinis tikslas – dalintis patirtimi ir patarimais, kaip gydyti ir prižiūrėti atopišką odą. Atoderm & KIDS yra skirtas vaikams, sergantiems atopiniu dermatitu. Susitikimo metu mažieji smagiai leidžia laiką žaisdami, o tėveliai turi galimybę sužinoti atsakymus į rūpimus klausimus diskutuodami su gydytojomis – alergologe ir dermatovenerologe.

Registracija:

Norite apsilankyti Atoderm & KIDS? 

Datos ir miestai, kuriuose vyks Atoderm & KIDS atopiškos odos darželis skelbiamos:

internetiniame puslapyje: www.atopinis.lt

Bioderma facebook puslapyje: www.facebook.com/bioderma.lietuva

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI