Artėjant mokslo metams, jaunesnio amžiaus vaikus auginantys tėvai susiduria su nelengvu uždaviniu, kaip savo atžalas tinkamai išmokyti saugaus eismo pagrindų.
Kaip saugaus eismo pagrindų sekasi mokyti savo vaikus paklausėme žymios laidų vedėjos Lauros Imbrasienės, kuri augina vienuolikmetį sūnų Mantą ir rudenį gimusią dukrelę Saulę Sofiją bei rugsėjo 6 d. ves prie Baltojo tilto Vilniuje organizuojamą saugaus eismo renginį šeimai „Eismo kiškiai”. Ji pripažino, kad pirmąją savarankišką Manto kelionę paslapčia stebėjo iš tolo.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip išrinkti vaikui vardą, dėl kurio netektų gailėtis
Nusivylusi jauna mama: mane erzina viskas, kas susiję su vaiku
„Laikausi nuostatos, kad vaikai eismo dalyviais tampa jau tada, kai tėvai juos dar vežioja vežimėliuose. Nors ir patys nevaikšto, vaikai stebi suaugusiuosius ir jų elgseną atkartoja, taigi, manau, kad nėra amžiaus ribos, nuo kada reikėtų mokyti saugaus eismo principų – atsargumą reikia ugdyti visuomet”, – pasakoja Laura Imbrasienė.
Paprašyta pasidalinti, kaip žinoma laidų vedėja moko savo pirmagimį saugiai elgtis kelyje, ji įvardijo paprastą taisyklę. „Vaikai elgesio kelyje mokosi pirmiausia iš tėvų, todėl pastarieji visada turi rodyti tinkamą pavyzdį, pasidalinti savo patirtimi. Jau šiek tiek paaugus vaikui, kalbiesi su juo ir rodai, kaip viskas gatvėje vyksta. Mūsų sūnus visada lankė nemažai užklasinių veiklų, tad gimė noras kuo greičiau jį išmokyti naudotis viešuoju transportu, kad būtų mažiau priklausomas nuo mūsų su vyru.
Todėl jau nuo pirmos klasės pradėjau Mantą mokyti nesudėtingų maršrutų, kurie po truputį buvo papildomi vis kitais. Važiuodami drauge visuomet kalbėdavomės apie tai, kaip įlipti, išlipti ar elgtis autobuse, kaip neskubant kirsti gatvę ir pan. Visuomet stengdavausi pokalbius iliustruoti istorijomis iš savo patirties. Pamenu, kartą teko sulaukti iš sūnaus „ašaroto” skambučio, kuomet autobusas nuvežė ne ten, kur reikėjo. Šis nutikimas padėjo pamažu orientuotis, nepulti į paniką ir nepasimesti”, – patirtimi dalijosi L. Imbrasienė.
L. Imbrasienė pripažino, kad net ir po nuoseklių pamokų, kad būtų ramiau, vaiko pirmąją savarankišką kelionę stebėjo iš toli. „Pirmoji savarankiška kelionė buvo į parduotuvę ir gana anksti – vaikai juk nori pasirodyti tėveliams, kokie jie jau dideli. Tiesą pasakius, tąkart ėjau iš paskos, kad galėčiau savo akimis įsitikinti, kaip jis įsidėmėjo mano pamokymus. Labai džiaugiausi ir didžiavausi savo mažyliu, kuris gatvėje elgėsi labai pavyzdingai”, – prisiminė L. Imbrasienė.
L. Imbrasienė pastebi, jog siekiant užtikrinti vaikų saugumą kelyje būtinas ir atsakingas suaugusiųjų elgesys. „Kai kurios kelių eismo taisyklės pasimiršta. Saugumą keliuose skatinančios iniciatyvos bei renginiai – puiki proga prisiminti pamirštas žinias bei įgyti naujų. Prisijungiu prie iniciatyvos „Eismo kiškiai” ir tikiuosi, kad renginio metu įgytos tėvų bei vaikų žinios suteiks galimybę užtikrinti visų mūsų didesnį saugumą, o laikas praleistas su šeima bus ne tik smagus, bet ir prasmingas”, – teigia L. Imbrasienė.
Bendrovės „Mokilizingas“ inicijuojamas renginys vyks rugsėjo 6 d. prie Baltojo tilto Vilniuje. Vaikai bus mokomi kelių eismo taisyklių, renginio dalyviams bus pasakojama, kaip ir kokią pirmąją pagalbą būtina suteikti įvykio atveju, kūrybinėse dirbtuvėse vaikai galės piešti ilgiausią automobilių karavaną, komiksus, mažiesiems organizuojamas koncertas, tuo tarpu tėveliai galės pasitikrinti savo kelių eismo taisyklių žinias.
Organizatorių atsiųstose nuotraukose – Laura Imbrasienė su šeima.