Vienuolikos metų berniukai paprastai dar tik mokosi geografijos, matematikos, ekonomikos pradmenų. Tačiau vienuolikmetis Moziah Bridges’as tarsi peršoko šį gyvenimo etapą, ir dabar jau gali vadintis sėkmingu pradedančiuoju verslininku.
Mo ir peteliškės
Šis Tenesio valstijoje, Memfyje gyvenantis jaunasis verslininkas, rodos, su kiekviena pagaminta peteliške kyla vis auksčiau mados olimpo link.
Jaunasis peteliškių meistras M. Bridges’as, vadinamas tiesiog Mo, pats kuria dizainą ir siuva peteliškes nuo devynerių metų, kai jo močiutė išmokė, kaip tai daryti. Kodėl būtent peteliškės? Kaip tikras inovatorius, Mo sako, kad šio produkto idėja kilo pastebėjus tokio tipo gaminių trūkumą rinkoje.
TAIP PAT SKAITYKITE:
9 dažniausios jaunų tėvų klaidos
75 -erių lietuvis nori tapti vyriausiuoju Europos tėčiu
„Iš tiesų esu mažasis dabita, kuris niekaip negalėjo rasti jam patinkančių peteliškių”, – jis pasakojo Fox News. „Taigi, mano močiutė, brangioji mieloji močiutė, siuvanti jau daugiau nei 80 metų, ar panašiai – neįtikėtina, tiesa? – pamokė mane kaip siūti, nes norėjau pradėti savo verslą siūdamas „varlytes”.”
Berniuko mama Tramica Morris patarė sūnui: „Nebūtinai turi laukti, kol suaugsi. Jeigu turi svajonę ir užsidegimo ją įgyvendinti, pirmyn!”
Prekes parduoda
M. Bridges’as savo kūriniams pats renkasi medžiagas, yra pakankamai išrankus stiliams. Jo sukurti varlyčių dizainai varijuoja nuo palyginti tradiciškų žirniukų ir dryželių, iki margaspalvių turkiškų raštų ar mėgstamos sporto komandos atributikos. Kol kas, dirbdamas vienas, jis užsidirbo daugiau nei 30 000 dolerių pardavinėdamas prekes iš per jo tinklapį pasiekiamos „Etsy” paskyros.
Tačiau Mo darbai ėmė traukti ir parduotuvių dėmėsį. Kaip rašoma jo tinklapyje, jo kurtų peteliškių galima rasti Tenesio, Alabamos, Teksaso, Luizianos, Pietų Karolinos ir Arkansaso valstijų miestų butikuose.
Jaunasis dizaineris sukūrė ir labdarai skirtą gaminį. „Pagaminau peteliškę, nuo kurios pardavimų visi 100% pajamų keliauja į fondą, kuris padeda vaikams išvykti į vasaros stovyklas. Aš manau, kad tai tinkamas būdas prisidėti prie bendruomenės veiklos, todėl tą ir darau.”
Svajonių mažajam verslininkui netrūksta
Kalbėdamas apie „Mo’s Bows” ateitį, Mo prasitarė „Forbes”, jog žada plėsti pasiūlą. „Manau, kad „Mo’s Bows” ims gaminti kaklaraiščius, kišenines nosinaites ir kitus vyriškus aksesuarus. Be to, noriu surinkti pakankamai pinigų ir įkurti drabužių įmonę, gaminančią elegantiškus švarkus ir kelnes šauniems, kaip ir aš mėgstantiems puikiai atrodyti, vaikams.”
„Ralph’as Lauren’as ėmėsi kaklaraiščių prekybos būdamas 10 metų, todėl aš tikiu, jog galiu tapti toks pats žinomas, kaip ir jis. Dėl to aš kursiu ir vystysiu savo verslą tol, kol pasensiu.”
Internetinio apsipirkinėjimo populiarumas labai pagelbėjo kelioms menininkų ir verslininkų kartoms. Dabar jų nebestabdo patalpų nuomos kainos, todėl dizaineriai, kuriantys viską – nuo mados detalių iki programinės įrangos – pastebi, jog jie gali imtis savo verslo ir jį vystyti turėdami mažiau pinigų ir mažiau pagalbos. Ir iš to susikrauti didelius pinigus.