Jau trylika metų Agustina Dorman iš Indonezijos kovoja su tuo, dėl ko vyrai didžiuojasi – augančia barzda.
Nemalonus gimdymo palikimas
Agustina Dorman iš Indonezijos – viena nedaugelių moterų pasaulyje, kuri kiekvieną dieną skuta barzdą.
Ji augti pradėjo prieš trylika metų, kai moteris pagimdė sūnų. Nespėjus pasidžiaugti motinyste, kai sūneliui buvo vos kelios dienos, moteris pastebėjo išdygusią barzdą. 38 – erių metų moteris gėdijasi barzdos, todėl daugelį metų skuta ją arba slepia ją po tradicine musulmoniška skarele.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Atlikite testą ir sužinokite, kokie tėvai esate
Kaip vaiko protas priklauso nuo jį gimdančios mamos amžiaus
Dėl barzdos “kalti” hormonai
Androgenai – vyriškieji lytiniai hormonai, o estrogenai – moteriškieji. Paprastai moterų organizmas gamina itin mažus „vyriškojo” hormono kiekius. Tačiau kai organizme sutrinka hormonų pusiausvyra, moterys gali imti skųstis padidėjusiu plaukuotumu. Būtent taip nutiko ir dabar jau dviejų vaikų mamai Agustinai.
Po nėštumo ir gimdymo, kuomet turėjo grįžti įprasta moterims hormonų pusiausvyra, taip nenutiko, ir moteriai ėmė augti barzda. Norėdama ne tik pati apsisaugoti nuo pašaipų, bet ir nuo to apsaugoti savo artimuosius, indonezietė prieš trylika metų po tradicine skarele ėmė slėpti ne tik galvą, bet ir smakrą.
Apsisprendė gyventi nesislėpdama
Tačiau šiandien Agustina Dorman nebenori to gėdytis – ji duoda atvirus interviu ir nebesislepia po skarele. Pirmą savaitę ji išdrįso savo kaime vaikščioti nesislėpdama, ir tikisi, kad jos atvirumas padės žmonėms priimti kitaip, negu dauguma, atrodančius žmones.
Barzdotoji vokietė rašo tinklaraštį
Dailymail ta proga prisimena ir kitą atvejį, kai barzdota moteris ne tik nesislapsto dėl savo išvaizdos, o, atvirkščiai, demonstruoja ją. Barzdotoji Mariam iš Vokietijos britų televizijai sakė, kad net būdama su barzda ji jaučiasi seksuali. Moteris yra baigusi aktorines studijas, todėl kuria šou programas, kuriose pati dalyvauja.
Negana to, ji jau penkerius metus rašo savo asmeninį tinklaraštį, kuris vadinasi „moteris su barzda”, ir jame pasakoja savo nelengvą gyvenimo istoriją ir nuolatinius iššūkius, su kuriais susiduria būdama barzdota.
„Tinklaraštį pradėjau rašyti tada, kai padėjau į šalį pincetą, kuris buvo kasdieninis įrankis kovojant su barzda jau dvidešimt metų”, – sako Mariam. Tiesa, jos istorija skiriasi Agustinos, kuriai barzda užaugo būtent po gimdymo, tačiau neabejotinai, abi moterys puikiai supranta, ką reiškia būti „kitokiai”.
Abiejų moterų su barzda nuotraukas galima pamatyti čia: