Liepą ketverių metų sulauksiantis princas George’as nuo rudens eis į mokyklą, kurios pasirinkimas nustebino daugelį.
Nuo rugsėjo Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kate Middleton sūnus princas George’as keliaus į paruošiamąją klasę Londono Batersio rajone. Kitaip, nei buvo tikėtasi, karališkoji šeima pasirinko modernią mokyklą, kurioje berniukai ir mergaitės mokomi kartu, ir daugiausia dėmesio skiriama charakterio ugdymui.
Kai rugsėjį mažasis princas pradės eiti į Londono Šv. Tomo mokyklą Batersyje, jam prireiks ne tik mokyklinės kuprinės ir uniformos, bet ir baleto batelių. Keturmetis lankys ne tą berniukų mokyklą, kurioje kažkada mokslus krimsti pradėjo jo tėtis ir dėdė Harry, nors ji už jo gimtųjų Kensingtono rūmų kampo ir yra laikoma labai garsia.
Akivaizdu, kad jo tėvams Williamui ir Kate svarbu ne tai, kad jų mažasis sūnus gyvenimo sunkumus pažintų tarp kitų berniukų, o tai, kad jis ugdytųsi kartu su mergaitėmis. Tai pirmas kartas, kai tiesioginiam sosto įpėdiniui parinkta koedukacija (berniukų ir mergaičių mokymas kartu).
Princas George’as bus auklėjamas lygių teisių dvasia
Kol kas nėra aišku, kodėl Kembridžo hercogas ir hercogienė pasirinko šią mokyklą: dėl to, kad George’ui nuo pat mažų dienų būtų diegiamas lygiateisiškumo jausmas, ar todėl, kad po dviejų metų tą pačią mokyklą lankyti galės ir mažoji jo sesutė princesė Charlotte, ir karališkoji pora (arba auklė Maria Borallo) rytais abu vaikus kartu galės nuvežti į mokyklą. Vis dėlto, jau dabar yra aišku, kad Šv. Tomo mokykloje laikomasi ypatingos filosofijos: be įprastų mokymo programose dalykų čia siūlomi ir kultūros dalykai, tokie kaip teatro, meno ar baleto užsiėmimai. O kad mokyklai svarbiausia ugdyti ypatingas žmogiškas savybes, byloja ir jos šūkis „Be kind”, raginantis būti maloniu kitiems: empatišku, pasiruošusiu padėti ir teisingu.
Šis aukštos kokybės kompleksinis ugdymas kiekvienam iš 540 Šv. Tomo mokyklos mokinių kainuoja 6500 eurų per metus, dar 450 eurų atsieina pradinis mokyklos krepšelis: mokyklinė uniforma (ji Didžiojoje Britanijoje nešiojama ir valstybinėse mokyklose), kurią sudaro tamsiai mėlynos spalvos švarkas su mokyklos emblema, vilnonis megztukas, dveji raudoni polo marškinėliai, trumpos mėlynos kelnės (jos nešiojamos tiek vasarą, tiek žiemą!), dvi poros kojinių iki kelių, odinių batų pora; taip pat sportinė apranga, prijuostė dailės pamokoms ir baleto apranga.
Nuo rudens prasidės naujas gyvenimas
Mažajam vyrukui tai didelių pokyčių nesukels, nes panašią aprangą jis ir dabar dėvi oficialiuose renginiuose, kuriuose dalyvauja kartu su savo tėvais. Labiau pratintis prie pokyčių jam tektų tuomet, jeigu vėliau lankytų Itono koledžą, kuriame mokėsi ir jo tėvas Williamas. Itone mokosi išskirtinai tik vaikinai ir užsiėmimuose jie sėdi su juodais frakais, baltomis liemenėmis ir peteliškėmis.
Nuo rudens keisis ne tik trečio eilėje į britų sostą žmogaus gyvenimas. Persiorientuoti teks ir princo George’o tėvams: Williamas baigia savo „pilietinę” tarnybą kaip gelbėjimo sraigtasparnio pilotas, šeimos pagrindiniais namais tampa apartamentai Kensingtono rūmuose ir į užmiestyje esančią nuosavą rezidenciją „Anmer Hall” Norfolko grafystėje šeima važiuos tik savaitgaliais.