JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

MAMŲ MUGĖ šiemet paruošė daugybę staigmenų tėvams

Po savaitės „Gariūnų“ verslo parke prasidės tradicinė „Mamų mugė“. Šįkart daugiatūkstantines minias po vienu stogu sukviečiantis renginys bus šiek tiek kitoks. Atsinaujinęs, gerokai ilgesnis, kupinas dovanų ir staigmenų. Kodėl?

Solidų valstybės jubiliejų šiemet mininti Lietuva tiek anuomet, prieš 100 metų, tiek dabar pasižymėjo stip­ria bendrystės, dalijimosi tuo, ką turi, su artimaisiais ar tais, kuriems labiau reikia, dvasia. Kaip tik šiais raktiniais žodžiais galima apibūti ir vieną unikaliausių pastarųjų metų projektų šalyje – „Mamų mugę“.

Lietuvos šimtmetį pasitinkame laisvi nuo daiktų

Idėja, kurios suvienytos kelios dešimtys mamų nusprendė parduoti išaugtus vaikų daiktus, netruko išsirutulioti į didelį renginį. „Nepaprastai džiaugiuosi, kad ši idėja iš esmės pakeitė lietuvių vartotojiškumo ir dalijimosi įpročius. Tik bendrystė ir didžiulis noras išsilaisvinti iš daiktų „Mamų mugę“ užaugino iki milžiniško projekto, į kurį kaskart suguža tūkstančiai dalyvių, o naujam gyvenimui į naujus namus iškeliauja šimtai tūkstančių daiktų“, – tvirtino mugės sumanytoja ir organizatorė Jurga Barbora Jauniškienė.

Pasak jos, „Mamų mugė“ padeda tapti laisviems nuo daiktų. Žemei, gamtai, mugės dalyviui, pirkėjui, taip pat skurdžiau gyvenančioms šeimoms. „Kiekvienas tą laisvę pajunta savaip. Dalyvis – parduodamas nebereikalingus daiktus, jų neišmeta, neteršia aplinkos. Pirkėjas – perka pigiau nei parduotuvėje, taip pat taupo savo laiką, mat mugėje po vienu stogu gali rasti visko, ko reikia: nuo drabužių, batų, žaislų iki lovyčių, vežimėlių, automobilio kėdučių ir pan.“ Kaip sako pašnekovė, mugės statistika šiek tiek šokiruoja. Tačiau pačia geriausia prasme. „Mugėje jau parduota maždaug pusė milijono daiktų. Nuo jų „išsilaisvino“ 6 tūkst. dalyvių. Didžiausia per mugę uždirbta pinigų suma – 800 eurų, tuo tarpu net 70 proc. visų dalyvių gauna ne mažiau kaip 200 eurų pelno. Apie 25 tūkst. daiktų išdalyta labdarai“, – vardija J.B.Jauniškienė. Pasak jos, nepaprastai smagu ir gera stebėti, kaip bendruomenė kasmet vis labiau keičiasi, sąmoningėja. Anksčiau pirmagimio išaugtą striukę, vežimėlį ar nešynę mamos „taupydavo“ kitam būsimam vaikučiui, dabar daiktų nebekaupia namie, žino, kad kol gims antras kūdikis, išaugtas daiktas sėkmingai augins kitą mažylį.

„Mamų mugė“ šįkart truks net 10 dienų

Pasak J.B.Jauniškienės, šie metai Lietuvai ypatingi – švenčiamas atkurtos valstybės šimtmetis. Šia proga ir mugė bus ypatinga. Ji vyks net 10 dienų, šimtų dalyvių ir partnerių laukia malonios staigmenos. Kad partneriams ir pirkėjams būtų patogiau, dešimties dienų mugė vyks dviem etapais. Pagrindinė mugės dalis numatoma kovo 21–25 dienomis, įžanginė – kovo 14–18 dienomis. Į klausimą, kodėl mugė buvo taip padalyta, projekto sumanytoja atsako, kad pagrindinės naujų idėjų paieškos priežastys buvo augantis dalyvių skaičius. „Pastebėjome, kad tiek mugės dalyviai, tiek jos lankytojai pradėjome nebetilpti po vienu stogu. Didinti mugės plotą nebebuvo prasmės, jis ir taip milžiniškas, tad nusprendėme, kad ją galbūt prasminga ilginti, padalyti į etapus. Tikimės, kad sumanymas pasiteisins, kad mamos tai įvertins“, – pasakojo pašnekovė.