JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
6 smagūs žaidimai šeimai

6 smagūs žaidimai šeimai, auginančiai vaikus

Tikriausiai pastebėjote, kad joks naujas ir „gudrus“ žaislas vaikui neatstoja tėvų dėmesio. Jūsų dėmesiui – 6 pedagogų žaidimai vaikams ir tėvams.

Visiems žinoma, kad tėvų ryšys su vaikais yra biologinis ir natūralus, tačiau jį reikia nuolat stiprinti. Juk kiek savo vaikams duosime vaikystėje, toks bus grįžtamasis ryšys jiems suaugus.. Žaidimas – vienas svarbiausių ryšio su vaiku palaikymo būdų.

Daiktai turi vardus

Susitarkite su vaiku, kokiais žmonių vardais pavadinsite kambaryje esančius daiktus, pvz., sofa – Marytė, spinta – Dalia, televizorius – Adomas ir t. t. Paskui pasiūlykite vaikui parodyti tą daiktą, kurio vardą ištarsite. Žaidimas turi įgauti pagreitį, todėl daiktų vardus tarkite vis greičiau, žinoma, prieš tai sulaukę teisingo vaiko atsakymo.

Amžius: 4–7 m.

Tikslas: Žaidimas atminčiai lavinti

Šeimos peizažas

Paimkite piešimo priemones, išdalykite visiems šeimos nariams po lapą. Susitarkite su visais, kad piešite peizažą, kuris drieksis per visus lapus, t. y. piešinys turi prasidėti viename lape ir tęstis kitame. Pastebėsite, kaip bus įdomu tartis, kas, kur ir ką turės piešti, kad išeitų norimas rezultatas. Esant norui, piešinius galima suklijuoti ant lapo ir įrėminti.

Amžius: 3–7 m.

Tikslas: Žaidimas vaizduotei lavinti

Gėris ir blogis

Sugalvokite sakinio pradžią ir prašykite, kad iš pradžių vaikas pabaigtų jį blogai, paskui – gerai, pvz., „mama susirgo, o sūnus… (blogai) jos neprižiūrėjo, (gerai) ja rūpinosi ir parnešė vaistų“, „vaikai rinko kieme šiukšles, o Jonukas… (blogai) tinginiavo, (gerai) padėjo darbuotis ir palaikė šiukšlių maišą“ ir pan. Aptarkite blogio ir gėrio padarinius. Žaidimo pabaigoje padovanokite vienas kitam šypsenų ir apsikabinkite.

Amžius: 5–7 m.

Tikslas: Žaidimas moralinėms normoms diegti

Išvarykime pyktį!

Paduokite juodos spalvos popieriaus lapą vaikui ir pasiimkite tokį patį patys. Paskui leiskite jam tą lapą suglamžyti, suplėšyti, sutrypti liejant savo pyktį. Rodant pykčio grimasas reikia sakyti: „Varau pyktį iš savęs ir jaučiu, kaip į mano širdelę ateina gėris.“ Darykite tai su savo vaiku ir pastebėsite, kaip jo pyktis pereis į juoką, nes jam patiks šis procesas, o tada susikibkite rankomis ir užsimerkę paspauskite vienas kitam rankeles, taip perduosite savo gerumą vienas kitam. Juodus, suplėšytus lapus sumeskite į maišą ir išneškite iš namų.

Amžius: 4–7 m.

Tikslas: Žaidimas vaiko pykčiui išsklaidyti

Kas aprengs?

Sudėkite įvairius drabužius ant stalo ir prašykite vaiko, kad kuo greičiau aprengtų mamą ar tėtį, tačiau tai daryti turi įsikibęs viena ranka į rengiamą šeimos narį. Paskui galite susikeisti vietomis. Šis žaidimas suteikia labai daug juoko. Tuo pačiu metu tai gera mankšta visiems šeimos nariams.

Amžius: 4–7 m.

Tikslas: Žaidimas judesiams lavinti

Kas yra kas?

Šiam žaidimui reikės piešimo, lipdymo, klijavimo priemonių. Kiekvienas šeimos narys nusprendžia, kaip pavaizduos kitą šeimos narį: ar lipdys, ar pieš, ar aplikuos. Visa šeima imkitės darbo. Paskui kiekvienas turi atspėti, kuris šeimos narys pavaizduotas viename ar kitame darbelyje. Su vaiku aptarkite, tarkim, ar tai mergaitė, ar berniukas. Kokios pavaizduotos kūno dalys? Kokios spalvos ar formos vyrauja darbeliuose? Baigdami žaidimą pasiūlykit vaikams surengti darbelių parodėlę.

Amžius: 5–7 m.

Tikslas: Žaidimas pažinimui lavinti