Kai po įtempto darbų maratono būsima mama išeina nėštumo atostogų, jai neretai atsiveria tuštuma – o ką dabar daryti? Siūlome keletą idėjų, kuriomis galite pasinaudoti iki gimstant vaikučiui.
1. Pasilepinkite grožio procedūromis
Daili šukuosena, manikiūras, pedikiūras ar kosmetologės konsultacija praskaidrins nuotaiką. Be to, daugelis SPA centrų siūlo poilsio ar atsipalaidavimo programų būsimoms mamoms.
2. Nueikite į parodą, muziejų, kino teatrą, koncertą ar spektaklį
Visai gali būti, kad gimus mažyliui kurį laiką nerasite tam nei laiko, nei noro. Be to, geros emocijos naudingos ir mamai, ir būsimam vaikeliui.
3. Pirkite mažylio kraitelį
Neatidėliokite to paskutinei dienai ir nepalikite vyro pečiams po gimdymo. Pamatysite, rinkti lėlės dydžio kojinaites ar marškinėlius yra ne mažiau smagu, kaip pačiai matuotis drabužį iš naujos kolekcijos.
4. Jeigu nebuvote iki šiol, apsilankykite nėščiųjų kursuose
Nors nėštumas ir baigiasi, galite išklausyti gimdymo ar vaikučio priežiūros paskaitas. Padarykite tai nors dėl vyro – lai jis aktyviai dalyvauja laukiant ir pasitinkant naują gyvybę.
5. Užsiimkite miela širdžiai veikla namuose
Ne viena būsima mama džiaugiasi iš naujo pamėgusi megzti, siūti ar nerti. O gal išbandysite kitą moterišką veiklą: velti vilną, verti papuošalus ar „dekupažuoti”. Jeigu yra laiko, nueikite į tuos savo malonumui skirtus kursus, apie kuriuos jau seniai svajojote ir nerasdavote laiko – siuvimo, keramikos ar pan.
6. Ilsėtis irgi reikia mokėti
Kad ir kaip keistai skambėtų, neveikite nieko. Ilsėkitės, mėgaukitės ramybe, skaitykite. Pagaliau miegokite kada norite ir kiek norite.
7. Įamžinkite savo pilvuką
Jei svajojate turėti nėštumo nuotraukų, tam turite dar kelis mėnesius. Pasiieškokite fotografo profesionalo – ir pirmyn. Vasara tam itin palankus laikas, nes fotosesijai nebūtinos patalpos. Žydinti gamta – kuo puikiausias fonas įamžinti gražųjį jūsų gyvenimo laikotarpį.
8. Įrenkite mažylio kambarį ar kampelį
Žinoma, nesiūlome vienai stumdyti baldų ar klijuoti tapetų, bet nedideli darbeliai tikrai patenkins jūsų „lizdo sukimo” sindromą. Pagalvokite, kur laikysite būsimo mažylio sauskelnes, rūbelius ir higienos reikmenis. Kuo papuošite sieną, ties kuria stovės vaiko lovelė?
9. Kuo daugiau laiko praleiskite gryname ore
Ir nesakykite „tingiu“. Žiūrėkite tai kaip į „darbą”. Reikia, ir viskas.