Pirmasis gimtadienis – didelė šventė mažylio šeimai, nes yra tarsi atsisveikinimas su kūdikyste. Kaip jį tinkamai paminėti?
1. Vienų metukų gimtadienis neturėtų būti didelė šventė, nes vaikas gali išsigąsti daug svečių, retai matomų giminaičių, fejerverkų. Ji neturi trukti ilgai – užtenka iki kelių valandų.
2. Gimtadienio laiką planuokite tada, kai mažylis geriausiai jaučiasi – yra pamiegojęs, pavalgęs. Ir nebijokite pakviesti svečių, tarkim, 10 ar 11 valandą ryto. Kol vaikas mažas, suaugusieji turėtų derintis prie jo režimo ir ritmo, o ne priešingai.
3. Kur – namuose ar kavinėje švęsti gimtadienį, priklauso nuo jūsų sprendimo. Jei apsispręsite švęsti, pvz., vaikų žaidimų kambaryje, rinkitės mažiausiai populiarų laiką, kad būtų kuo mažiau pašalinių. Užsakyti specialų vaikų linksmintoją – persirengusį meškiną ar kitą herojų yra rizikinga, nes metų vaikas gali paprasčiausiai išsigąsti.
4. Stenkitės, kad vaišių stalas būtų kuo paprastesnis ir vaikiškesnis, t. y. be riebių patiekalų, gazuotų gėrimų ir bulvių traškučių. Pasirūpinkite maistu kurį vaikai galėtų imti į mažas rankutes. Tiesa, valgyti vaikščiojant ar bėiojant yra pavojinga, tad nepraraskite budrumo ir švęsdami. Tortą iš parduotuvės su 25 maisto priedais, žymimais raide E, galite pakeisti pačios padarytu skanėstu, tarkim, varške perteptais sausainiais.
5. Sukurkite šventės ritualą: galite įspausti gimtadienį švenčiančio vaiko delną ar pėdutę modeline ir taip sukurti nepaprastą paveikslėlį. Popieriniame ūgio matuoklyje galite pažymėti, kokio ūgio metukų dukrytė ar sūnus. Taip galite daryti kiekvienais metais, kol vaikiškame ūgio matuoklyje nebeliks vietos. Jei gimtadienis žiemą, kai už lango daug sniego, galite svečius pakviesti nulipdyti Senį Besmegenį – kaip tik tokio ūgio, koks yra jubiliatas. Ir abu nufotografuokite.
6. Nepamirškite įamžinti pirmosios šventės – nufotografuoti ar nufilmuoti. Kai kurie tėvai metukų proga fotografuojasi su savo vaikais fotografo profesionalo studijoje. Iš tiesų šauni idėja. Tik galbūt neverta sugrūsti visko į vieną dieną – fotografavimosi ir pokylio, nes vaikui gali būti per daug įspūdžių.
7. Nepersistenkite ir nepervarkite. Daug geriau mažiau svečių, vaišių, bet puiki nuotaika. Būkite nuoširdūs planuodami gimtadienį: ar jį organizuojate taip, kad vėliau būtų gražu nuotraukas publikuoti instagrame, ar švenčiate pačių artimiausių žmonių būryje atsižvelgdami į mažų vaikų poreikius. Vaikas pats šventės tikrai neprisimins, tačiau išlikusios nuotraukos vėliau dovanos jam daug malonių akimirkų.