JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Sostinė alsavo mada – Vilniuje nuaidėjo rekordinį dalyvių skaičių pritraukęs jaunųjų modelių konkursas (GALERIJA)

Sostinė alsavo mada – Vilniuje nuaidėjo rekordinį dalyvių skaičių pritraukęs jaunųjų modelių konkursas (GALERIJA)

Gegužės pradžioje Vilniuje vyko jau aštuntasis jaunųjų modelių konkursas „Mini Model Look 2023“. Į „MPodiumo“ studiją susirinkę modeliai varžėsi penkiose skirtingose amžiaus kategorijose, o jų eiseną ir stilių vertino profesionalų komisija. Šiais metais renginys susilaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – konkursas pritraukė net 70 jaunųjų modelių.

Komisijoje – žymūs veidai

Dalyviai varžėsi ne tik skirtingose amžiaus kategorijose, tačiau kovojo ir dėl kitų titulų. Konkurse buvo renkami stiliaus, podiuminės eisenos, šypsenos, charizmos bei kitų kategorijų nugalėtojai. Juos išrinkti padėjo garbinga komisija: mados fotografas Markas Cechanovičius, vizažistė, grimo studijos „Sky Flat“ vadovė Reda Valantinaitė, „Gentle Day“ prekių ženklo įkūrėja ir produktų dizainerė, Lietuvos ir tarptautinių grožio konkursų dalyvė bei nugalėtoja Vilmantė Markevičienė, modelių agentūros „Rūta Models“ atstovė Eva Borovska, „FORMOSA bubble tea“ marketingo projektų vadovė Indrė Vidmantaitė ir modelių mokyklos „MPodiumas“ modelis bei praėjusių metų konkurso „Mini Model Look“ nugalėtoja Augustė Meškauskaitė.

Savo favoritą išsirinkti galėjo ir žiūrovai. Tam specialiai buvo įsteigta nominacija „Publikos simpatija“, už kurią atiduoti savo balsus buvo galima „Mini Model Look“ „Facebook“ paskyroje.

Podiumu žygiavo tris kartus

Jaunieji modeliai buvo vertinami trijų išėjimų į sceną metu. Pirmasis jų – „Prisistatymas ir 3 pozos“, kurių metų modeliukai turėjo praeiti podiumu ir pademonstruoti tris savo sugalvotas pozas. Antrojo išėjimo metu dalyviai turėjo pademonstruoti savo susikurtą stilių – čia jų neribojo jokios taisyklės, modeliai galėjo drąsiai improvizuoti ir pademonstruoti savo kūrybiškumą bei stiliaus pojūtį. Trečiasis išėjimas į sceną vadinosi „Apdovanojimai“ – jo metu visi dalyviai eilės tvarka išsirikiavo ir laukė jiems skirtų apdovanojimų. Po visų kategorijų apdovanojimų buvo išrinkta viso konkurso laimėtoja – Mini Model Look „GrandPrix“. Šį titulą nuskynė aštuonmetė Dorotėja Dauskurdytė, kuriai atiteko kelialapis į modelių vasaros stovyklą prie jūros.

„Įspūdžiai po konkurso patys geriausi. Labai smagu, kad turėjome tokią galimybę pabūti ant podiumo, pademonstruoti savo stilių ir eiseną. Nesitikėjau laimėti „GrandPrix“, bet labai dėl to džiaugiuosi – konkursui kruopščiai ruošiausi, repetavau pozas, ilgai galvojau, kokį stilių norėčiau susikurti antrajam išėjimui. Todėl jausmas laimėjus nuostabus, – džiaugėsi D. Dauskurdytė.

Dorotėjos pasiekimu ne ką mažiau nei ji pati džiaugėsi ir jos mokytoja, modelių mokyklos „Bacio model school“ vadovė Jolita Gasaitienė.

„Mini Model Look“ konkursas yra mūsų vaikų mėgstamiausias ir labiausiai laukiamas. Šiais metais jis buvo labai stiprus. Visi dalyviai buvo kruopščiai pasiruošę, todėl konkurencija tikrai didelė. Tačiau labai smagu, kad Dorotėjai visgi pavyko nugalėti. Buvo įdėta labai daug pastangų ir pasiruošimo. Dorotėja modeliukus lanko nuo 2,5 metukų, todėl jai šis įvertinimas labai svarbus“, – pasakojo J. Gasaitienė.

„GrandPrix“ nugalėtoja Dorotėja liepos 9-15 dienomis turės galimybę sudalyvauti modelių stovykloje Palangoje, kurioje dirbs tikri savo srities profesionalai: stilistai, fotografai, makiažo specialistai, aktoriai, jogos mokytojai ir kiti kviestiniai svečiai. Stovykla bus skirta 8-17 m. mergaitėms ir berniukams, tiek pažengusiems modeliams, tiek visiškai naujiems ir dar nebandžiusiems žengti šiuo keliu. Jos metu jaunųjų modelių lauks įvairios fotosesijos, pozavimo, eisenos, stiliaus suvokimo ir laikysenos pamokos, kūrybinės dirbtuvės, sveikatinimo užsiėmimai bei daugybė kitų veiklų.

Vertino daugybę kriterijų

Konkurso metu buvo vertinamas dalyvių kūrybiškumas, laisvumas scenoje, kontaktas su žiūrovu, pozų originalumas, išskirtinumas, stiliaus suvokimas, pozavimas prieš foto objektyvą, fotogeniškumas bei sustojimo taškų išlaikymas. Susumavus visus vertinimo kriterijus, kiekvienoje amžiaus kategorijoje buvo išrinkti laimėtojai.

4-7 m. amžiaus kategorijoje laimėtoja tapo septynmetė Sintija Mazrimaitė. 7-9 m. kategorijoje nugalėtojos titulas atiteko aštuonmetei Dorotėjai Budėnaitei. 9-11 m. kategorijos laimėtoja buvo paskelbta dešimties metų Adriana Matužytė. 11-13 m. amžiaus kategorijoje nugalėtojos vardą užsitikrino trylikametė Lukrecija Vilytė. Vyriausioje, 13-16 m. kategorijoje pergalę iškovojo penkiolikmetė Marija Estera Latanauskaitė. Jai atiteko ir dar vienas pagrindinių konkurso titulų – mergina tapo „Formosa veidas“ nugalėtoja. Ypatingas apdovanojimas atiteko ir Eglei Kačinskaitei, kuri buvo išrinkta „Gentle day“ veidu.

Kaip teigė viena iš renginio organizatorių, modelių mokyklos „MPodiumas“ įkūrėja ir vadovė Aistė Volkova, tokie renginiai ne tik suteikia vaikams pasitikėjimo savimi, bet ir padeda atrasti gyvenimo kelią.

„Labai džiugu, kad kiekvienais metais renginio dalyvių skaičius tik didėja. Šiais metais turėjome net 70 jaunųjų modeliukų, kurie demonstravo savo stiliaus pojūtį, charizmą ir geriausias pozas. Mano, kaip modelių mokyklos vadovės, tikslas yra suteikti vaikams daug šypsenų, pasitikėjimo savimi, parodyti kovojimo dvasią ir padėti atrasti savo gyvenimo kelią. O tokie renginiai būtent tai ir leidžia padaryti“, – teigė A. Volkova.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI