JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Už auklę kaip už sporto klubą – po 100 Eur/mėn.?

Už auklę kaip už sporto klubą – po 100 Eur/mėn.?

– Kodėl negrįžti į darbą?- Jau noriu. Bet neturiu auklės.- Kodėl nepasirenki?- Bijau rizikuoti, o kas, jei žmogus netinkamas?- O į auklių agentūrą bandei skambinti?

Vienerius ar dvejus metus gaunant išmokas vaiko auginimui, o ne pilną atlyginimą, be to, leidžiant pinigus ir mažylio poreikiams, šeimos finansai būna prastesni nei dirbant vėl. Todėl auklės suradimas per agentūrą tampa iššūkiu: geros auklės reikia ir rizikuoti nesinori, o mokestis už atranką nemažas.

Profesionalioms, patyrusioms auklių agentūroms dirbti šioje rinkos situacijoje taip pat sudėtinga, kaip ir kitoms personalo atrankų tarnyboms: darbuotojus rasti ir profesionaliai atrinkti kainuoja daug daugiau laiko ir pastangų nei priešpandeminiu laikotarpiu, procesas tapo sudėtingas, o ieškant psichiškai stabilių, jautrių ir vaikus mėgstančių žmonių kriterijų mažinti, daryti prastesnę atranką neleidžia moralė. Juk kalbama apie vaikus ir jų gerovę.

Tėvų, kuriems reikia auklės, finansų spragos ypač pasijunta sudėtingesnėmis rinkos sąlygomis: kai pabrangsta kreditai už namą, kai tenka mokėti daugiau už dujas, šeimų verslai nukenčia nuo padidėjusių mokesčių, sumažėjusių klientų srautų. Tokį mažylį išleisti į darželį – irgi ne išeitis: vaikai daug serga ir tenka ieškotis pagalbos jų priežiūrai. Darbas „iš namų“ tokiais atvejais gali vesti į perdegimą – dirbti per pietų miegą ir naktį žmogus gali tik ribotą laiką.

„Netinkamas poilsis ir nesubalansuota vaikų priežiūra – tarp pagrindinių masinio nuovargio priežasčių“, – teigiama tyrimuose.

Agentūra „Mama ir auklė“ pasiūlė sprendimą – mokėti agentūrai kas mėnesį po šimtą eurų, šitaip sumažinant pradinį iššūkį. Į mokestį įeina ne tik auklės parinkimas, bet ir pakeitimo garantijos, mokymai ir konsultacijos auklei.

„Mokėkite už auklę kaip už sporto klubą“ – sako „Mamos ir auklės“ vadovė Ieva Augustinienė ir stebisi, kodėl to sprendimo pati nesugalvojo anksčiau.

„Stengiuosi apie klientus pagalvoti kaip apie save: kas aktualu būtų šiuo metu, jei mano dukros būtų mažesnės? O šiais laikais šeimų gyvenimas – kaip skrydis esant gūsiuotam vėjui…“

Auklę galima pasirinkti šeimai tinkamu grafiku – pavyzdžiui, medikai dažnai turi budėjimų naktį, savaitgalį, konferencijų ir mokymų, o auklė gelbsti lanksčiai. Esama dirbančių kintamu grafiku, keliaujančių kartu, prižiūrinčių ypatingų poreikių vaikus, dvynukus, trynukus, dirbančių labai retai ar specifiškai auklių. Džiaugiamės radę sprendimus, kurie neapsunkins labiau nei sporto klubo abonementas, o leis planuoti mokslus, karjerą ar verslo augimą.

Per 21-erius darbo metus esame ne kartą išgirdę iš klientų – „tokios auklės turbūt rasti neįmanoma“. Visada verta pasikalbėti.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI