Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Dantukai
Dantukai

Kaip palengvinti skausmingą pieninių dantukų dygimą?

Pirmųjų dantukų dygimas – svarbus įvykis šeimoje. Jį įamžinti norisi visada. Vis dėlto kai kurioms šeimoms tai būna gana nelengvas tarpsnis, nes kankinasi ir mažylis, ir jį supantys artimieji – ypač tuomet, kai dantukų dygimas būna itin skausmingas, nemalonus ir keliantis diskomfortą. Taigi pakalbėkime apie pieninių dantukų pasirodymą – ką apie tai reikėtų žinoti ir ką daryti, kad šis etapas visiems praeitų lengviau, palikdamas tik malonius ir širdį glostančius atsiminimus?

Kada pasirodo pirmieji dantukai?

Specialistai teigia, kad įprastas pirmųjų dantukų pasirodymo laikas yra apie penktas – septintas mažylio gyvenimo mėnesiai. Tai gali būti savotiška pusmečio sukakties dovana, nes būtent apie šeštąjį mėnesį dažniausiai pasirodo pirmieji pieniniai dantukai – jie išsidėsto apatiniame žandikaulyje, per vidurį ir sudaro labai tipinę metų nesulaukusio mažylio šypseną.

Vis dėlto tai nėra nesugriaunama taisyklė – šiais laikais kūdikiai, atrodo, auga ir bręsta greičiau, todėl itin dažnai pirmieji dantukai pasirodo ir apie trečiąjį – ketvirtąjį gyvenimo mėnesius. Kai kuriems mažyliams pieninių dantukų tenka palaukti iki pirmojo gimtadienio – ir tai gali būti laikoma visiška norma, mat nuo pirmosios sukakties pieniniai dantukai gali „pasipilti kaip grybai po lietaus“.

Pasirodo, kad gali pasitaikyti ir gana kurioziškų situacijų – vienam naujagimiui iš kelių tūkstančių vos gimus burnytėje jau gali būti išdygusių pieninių dantukų. Vis dėlto šis atvejis itin retas ir gamtoje jis pasitaiko labai nedažnai.

Kiekvienas vaikas unikalus, todėl ir dantukų dygimo laikas (bei tvarka) gali būti unikalūs. Svarbiausia, kad pirmieji dantukai pasirodytų iki pusantrų metų amžiaus, o pilnas pieninis sąkandis, kurį sudaro dvidešimt baltų perliukų, susiformuotų iki trijų – trijų su puse metų amžiaus.

Kaip padėti nuo dantukų dygimo diskomforto kenčiantiems mažyliams?

Rekomenduojami specialūs kramtymo žaislai, dar vadinami kramtukais, kurie turi masažuojančius paviršius ir vandens talpas, kurias galima atšaldyti šaldytuve. Šaltis ir spaudimas bei masažas mažina skausmą ir uždegimą, todėl gali padėti apmalšinti vaikelio juntamą diskomfortą. Labai svarbu rinktis saugius kramtymo žaislus – kad jie būtų pagaminti iš kūdikiams ir mažiems vaikams tinkamų medžiagų, kad nuo jų neatskiltų smulkių detalių ir kad juos būtų lengva nuplauti bei tinkamai prižiūrėti.

Galima atlikti švelnų masažą/ spaudimą su šaltu šaukštu ar silikoniniu antpirščiu arba tiesiog pasitelkiant švarų vėsų pirštą. Jei mažylis jau valgo įvairesnį maistą, gali praversti vėsesnis jogurtas ar šaldytuve palaikytas riestainis be cukraus, kuris atliks ir užkandžio, ir vėsaus kramtuko funkciją.

Puikiai tiks ir specialiai kūdikiams sukurtos priemonės – geliai, kuriuos ant dantenų lengva paskirstyti ir galima vartoti taip dažnai, kaip to reikia. „Anaftin®“ kūdikių dantenų gelis – biolipni burnos priemonė, turinti malonų skonį. Gelis greitai suformuoja nematomą plėvelę, kuri apsaugo dantenas nuo diskomforto ir skausmo. Natūralios sudedamosios medžiagos padeda sumažinti sudirgusių vietų skausmą ir paraudimą, o pridėtas aplikatorius padeda jį lengvai ir tinkamai paskirstyti, papildomai masažuojant dantenas. „Anaftin®“ kūdikių dantenų gelis specialiai sukurtas sumažinti diskomfortą ir skausmą dygstant kūdikio dantukams. Jis padeda esant dantų dygimo simptomams ir veiksmingai slopina nemalonius pojūčius, suformuodamas nematomą plėvelę, kuri sukuria idealiai drėgną aplinką, kad skaudantis audinys greičiau sugytų. Šią medicinos priemonę galite įsigyti vaistinėse – dėl jos naudojimo pasitarkite su vaistininku.

Mano išsaugoti straipsniai