JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Neringoje vyks vaikų ir jaunimo muzikos stovykla – „Orkestras“

Neringoje vyks vaikų ir jaunimo muzikos stovykla – „Orkestras“

Rugpjūčio 15-30 dienomis Neringoje vyks vaikų ir jaunimo muzikos stovykla „Orkestras”, kurią palydės išskirtiniai muzikinio meistriškumo vakarai, atviri koncertai miesto svečiams ir gyventojams. Stovyklos metu vykstančiuose koncertuose dalyvaus,  jaunieji Lietuvos muzikos talentai bei akademinės muzikos profesionalai.

Aukšto muzikinio meistriškumo stovykla 

Jau trečius metus įgyvendinama muzikos stovykla „Orkestras“ siekia prisidėti prie jaunųjų muzikos talentų kultūrinio švietimo, jų profesinių įgūdžių tobulinimo bei talentingų Lietuvos vaikų ir jaunimo bendruomenės formavimo. Muzikos stovykloje bendradarbiauja akademinės muzikos profesionalai ir jaunosios kartos muzikai. Prisijungus prie stovyklos „Orkestras“ atsiveria galimybė dalyvauti meistriškumo kursuose, koncertuoti orkestro, kvartetų sudėtyse, ugdyti istorines bei kultūrines žinias.

Stovykloje dalyvauja jaunieji smuikininkai, violončelininkai, kuriems individualius meistriškumo kursus veda, muzikos profesionalai ir pedagogai: Glebas Pyšniakas, Martynas Švėgžda von Beker, Artūras Šilalė, Dalia DėdinskaitėDarius Mažintas ir kiti. Taip pat stovyklos metu bus organizuojamos ir kino meno pažinimo pamokos, vyks diskusijos, bus skaitomos paskaitos apie sceninį atlikimą ir pasiruošimą koncertams.

Kaip teigia stovyklos sumanytojas, pianistas Darius Mažintas Tai išskirtinė stovykla Lietuvoje, kur jaunieji muzikos talentai turi galimybę groti bei susipažinti su profesionalais, jų atlikimo metodais. Stovyklautojai yra skatinami eksperimentuoti, improvizuoti. Manau, kad tai yra svarbu pastebint ir tobulinant vaiko muzikinius gabumus. Džiaugiuosi, kad ši vaikų muzikos stovykla papildo Neringoje vykstančių kultūrinių renginių sąrašą, jaunieji muzikantai įgyja ir koncertinės patirties“.

Muzikiniai vakarai Neringos gyventojams ir svečiams

Stovyklos metu vyks jaunųjų muzikantų ir akademinės muzikos profesionalų nemokami koncertai į kuriuos kviečiami Neringos gyventojai ir svečiai. Lankytojams taip pat bus atviros durys į Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešojoje bibliotekoje vykstančias stovyklos repeticijas, muzikos improvizacijos vakarus. Visos muzikos stovyklos „Orkestras“ koncertų datos:

Stovykla
Stovykla “Orkestras”
Organizatorių archyvas

·      Rugpjūčio 19 dieną, 22 val. Tarptautinės švyturių dienos proga, Pervalkoje pasirodys jaunieji stovyklos talentai, pianistas Dariaus Mažintas ir smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekker;

·      Rugpjūčio 21, 22, 25, 27 dienomis nuo 19:30 vyks atviri stovyklautojų ir pianisto Dariaus Mažinto koncertai, Viešojoje Viktoro Miliūno bibliotekoje, Preiloje;

·      Rugpjūčio 24 dieną, 19 val. ir rugpjūčio 28, 19 val. Liudviko Rėzos kultūros centre, Juodkrantėje stovyklos dėstytojai Darius Mažintas, Dalia Dėdiskaitė, Gleb Pyšniak kartu su jaunaisiais muzikantais surengs koncertą, kuriame pristatys stovyklos metu ruošiamą programą;

·      Rugpjūčio 26 dieną, 20 val., Eduardo Jonušo namuose, Nidoje muzikuos pianistas Darius Mažintas ir smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekker;

·      Rugpjūčio 30 d., 13 val., Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios prieigose, finalinis muzikos stovyklos „Orkestras” uždarymo koncertas. Dalyvauja: stovyklautojai orkestro sudėtyje ir pianistas Darius Mažintas, diriguoja Modestas Jankūnas.

 

Įėjimas į stovyklos koncertus laisvas. Projektą iš dalies finansuoja Neringos savivaldybė.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI