Reguliari katės kailio priežiūra yra būtina, siekiant sumažinti šėrimosi keliamas problemas ir užtikrinti gyvūno higieną bei gerą savijautą. „Kiekvienas katę auginantis šeimininkas turėtų skirti laiko savo mylimam augintiniui ir reguliariai atlikti šukavimo procedūrą. Tai ypač naudinga gyvūno sveikatai, nes padeda išvengti kailio susivėlimo, sąvėlų formavimosi bei virškinimo problemų, nes katė, laižydama kailį, praryja mažiau plaukų“, – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytoja ir gyvūnų kirpėja Patricija Adomaitytė.
Anot specialistės, kailio šukavimas reikalingas tiek trumpo, tiek ilgo plauko katėms. Tiesa, ilgaplaukes reiktų palepinti šukavimu dažniau, nes jų kailis linkęs labiau veltis. Šukuojant, svarbiausia atkreipti dėmesį į tas vietas, kur sąvėlos linkusios formuotis dažniausiai – kirkšnyse ir išilgai kojų, pilvo srityje, už ausų. Jei katė yra trumpo plauko, galima šukuoti ir rečiau, priklausomai nuo poreikio. Dažniau šukuoti rekomenduojama šėrimosi sezono metu.
Šukuojant ilgaplaukę katę rekomenduojama naudoti šepetį ir šukas su metaliniais dantukais, o šukuojant trumpaplaukę, geriausia rinktis guminę pirštinę arbaguminį šepetį. Specialistė įspėja vengti namuose naudoti furminatorių ar grėbliuką kailio priežiūrai. „Jei tokie įrankiai naudojami neprofesionaliai, tai galima lengvai pažeisti gyvūno odą ir sugadinti plauko struktūrą, o tai ypač svarbu parodiniams gyvūnams, nes netinkamai prižiūrėtas kailis gali tapti kliūtimi dalyvauti parodose“, – akcentuoja P. Adomaitytė. Anot gyvūnų kirpėjos, dažnai šeimininkai neturi pakankamai žinių, kaip tinkamai naudotis furminatoriumi. Tai labai pavojingas įrankis, nes netinkamai pasirinktas spaudimo intensyvumas ar kryptis gali sukelti didelį diskomfortą gyvūnui, odos uždegimus, įbrėžimus ir netgi traumas.
„Ne visos katės su malonumu leidžiasi šukuojamos – kai kurioms tai gali kelti stresą, ypač jei nėra įpratusios prie kailio priežiūros procedūrų“, – pastebi P. Adomaitytė. Anot specialistės, labai svarbu katę prie šukavimo pratinti nuo mažens. „Pradėti reikėtų pamažu – leisti katei apsiuostyti šepetį ar šukas, pradėti nuo trumpų šukavimo seansų, kuriuos ilgainiui galima laipsniškai ilginti. Tai padėtų gyvūnui priprasti prie šukavimo ir sumažintų galimą stresą“, – pataria P. Adomaitytė. Jei katė yra itin nerami arba šeimininkams nepavyksta tinkamai pasirūpinti jos kailiu, visuomet galima kreiptis į profesionalus. „Gyvūnų kirpykloje specialistai ne tik tinkamai pasirūpins katės kailiu, bet ir užtikrins, kad procedūra būtų atlikta saugiai“, – priduria mokytoja, kuri taip pat moko būsimuosius gyvūnų prižiūrėtojus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.