53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
planšetė vaikui
kompiuteris mokslams

Kaip padėti vaikams nepaklysti interneto džiunglėse?

Technologijos mums žada daugybę galimybių ir pažadus vykdo. Karantino metu tiek mes, tiek vaikai gavo progą visus darbu ir mokslus tęsti nuotoliu, susitikimai, dovanų pirkimai, skambučiai savo artimiesiems dabar nepalyginamai paprastesni nei prieš kelias dešimtis metų. Be abejo, gera patiems išnaudoti technologijas bei jomis leisti naudotis savo vaikams. Tačiau greta visų pranašumų, atsiranda ir iššūkių, kurių vaikai savarankiškai išspręsti negali.

Skaitmeninės etikos centro bendraįkūrėja, lektorė, Rasa Jauniškienė jaunimo kelionę į skaitmeninį pasaulį sulygina su kelione automobiliu.  Tarptautinio 14 šalių vienijančio mokslinio tyrimo, kuris siekia sumažinti žalingą technologijų poveikį jaunų žmonių psichikos sveikatai pasauliniu mastu, tyrėja klausia: kodėl vairuotojo be teisių ir saugos diržo į eismą neišleidžiame, o vaiką, neturintį jokios patirties, leidžiame klaidžioti internetinėse džiunglėse be pagalbos?  Juk į skaitmeninį pasaulį jaunimą paleidžiame dar visiškai jauname amžiuje ir labai dažnai – lyg vairuotoją be teisių ar keleivį be saugos diržo. Kad skaitmeninės kelionės vaikams būtų saugios, reikalingos mūsų, suaugusiųjų, jungtinės pajėgos. Ką gali nuveikti šeimos, mokyklos, gydytojai, verslo atstovai ir šalies sprendimų priėmėjai, kad technologijos nežalotų vaikų, o leistų mėgautis galimybėmis, kurias pažadėjo?

Apie mažamečių iššūkius socialiniuose tinkluose, tėčių, mamų, globėjų pastangas ir, kartais, bejėgiškumą, siekiant saugoti vaikus skaitmeninėje erdvėje, mokyklų požiūrį į skaitmeninę blašką ir veiksmus, kurie galėtų keisti situaciją į gera, kalbės Skaitmeninės etikos centro bendraįkūrėja, Rasa Jauniškienė. Jos pranešimą „Skaitmeniniu greitkeliu – be saugos diržų ir be teisių“  žiūrėkite jau lapkričio 20 dieną nuo 10 valandos konferencijoje „Socialiniai tinklai ir pokalbių programėlės: kaip apsaugoti vaikus?“ Konferencijos ieškokite Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos:

Youtube kanale: https://youtube.com/live/GzR7Ej8s-8Y

Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/events/1517397885565344

Mano išsaugoti straipsniai