JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Ką valgyti

Ką valgyti, kad gimtų sūnus ir kiti (ne)mitai apie sveikatą

Tinklaraštininkė Laura apžvelgia gerai žinomus prietarus apie vaikų planavimą, sveikatą ir auginimą, kurie atrodo sunkiai įtikėtini. Tačiau kartais iš tiesų pasiteisina.

Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Tik pasirodžius Augustui nebenumoju ranka į visokiausio plauko „močiučių“ patarimus. Nes logika ir blaivus protas, pasirodo, dažnai pakiša koją tokiuose reikaluose kaip pilvo diegliukai, nemiga ar nedidelis peršalimas.

Tada ir skambini pavojaus varpais – mamoms, močiutėms ir tetoms, visad turinčiomis patarimų, patikrintų per kelias kartas. Ir nors dažnas jų skamba kaip prietaras, ima ir suveikia!

Pavyzdžiui, niekad netikėjau, kad paprastas vištienos sultinys ims ir pradangins bandantį prikibti peršalimą. Šį būdą pirmąkart išbandžiau tik tuomet, kai dieną po naujienos apie būsimą vaikelį ėmiau ir peršalau. Bandžiau viską, ir ką, pasijutau geriau tik po lėkštės vyro paruošto sultinio.

Kaip ir šie, apačioje surašyti teiginiai – iš pirmo žvilgsnio labiau mitai, o ne įrodyta tiesa. Juk ar būtum patikėjusi, kad papildomo banano porcija kasdien gali padėti susilaukti berniuko? O mokslininkai įrodė – gali!

TAIP PAT SKAITYKITE:

15 vaikų mama: su kiekvienu vaiku laimės daugėja

Interviu su Agne Jagelavičiūte apie motinystę, bemieges naktis ir nėščiųjų seksualumą

Kasdienio obuolių valgymo nauda – joks ne išsigalvojimas. Užtenka jų suvalgyti vos vieną per dieną, kad rizika patirti širdies smūgį ar insultą sumažėtų 12 proc. Obuolių poveikis beveik nenusileidžia vaistams, organizme mažinantiems cholesterolio kiekį. Ir ne tik – obuoliuose taip pat gausu antioksidantų, o taip pat ir galių sumažinti gaubtinės žarnos ar prostatos vėžio tikimybę.

Šokiai basomis lietuje iš tiesų gali baigtis peršalimu. Cardiffo universiteto mokslininkai stebėjo savanorius, kurių buvo paprašyta palaikyti kojas lediniame vandenyje 20 min. Per artimiausias penkias dienas vienas iš trijų pajautė peršalimo simptomus. Tiesa, juos jautė ir kas dešimtas savanoris iš kitos kontrolinės grupės – jų buvo paprašyta pabūti tiesiog basomis vėsioje patalpoje. Nors mokslininkai negali įvardinti, kodėl lengviausia peršalti sušalus pėdoms, tikina, kad jas šaltuoju metų laiku privalu laikyti šiltai.

Jei rytais nėščiąją pykina, sako, lauk mergaitės – ir jie teisūs! Wašingtono universitete tris rytus buvo stebimos nėščiosios. Ir iš tų, kurias pykindavo, 80 proc. jų laukėsi mergaičių.

Jei nori susilaukti berniuko, valgyk bananus – toks pasiūlymas, pasirodo, taip pat ne paikas juokas. Didesni nei įprastai kalio kiekiai, nors nežymiai, tačiau didina tikimybę sulaukti vyriškos lyties kūdikio. Bandymą atlikę Oksfordo universiteto mokslininkai teigia: moterims, kurios rytais prie įprastų pusryčių suvalgydavo po bananą, tikimybė susilaukti berniuko padidėjo iki 56 proc. Besimaitinant įprastai tikimybė siekia 45 proc. Tiesa, užtenka vieno banano ryte – ir šis suteikia dešimtadalį organizmui per parą reikiamos kalio dozės.

Suskaudo dantį? Padės gvazdikėliai! Pasirodo, juose esantis aliejus turi itin stiprių antibakterinių, priešinfekcinių savybių, yra stiprus anestetikas ir antioksidantas. Žinoma, gvazdikėliai, nors ir veiksmingi, tinkami malšinti skausmą trumpai.

Kas negirdėjo apie visa ką matančias zuikio akis, nes šis valgo gausybę morkų? Pasirodo, ir tai nėra mitas. Morkas spalvinantis beta karotinas organizme virsta vitaminu A, kas ir į naudą akims.

Šiukštu nevalgyti maisto nuo žemės – tikra tiesa, tačiau vos kelias akimirkas ant žemės pabuvojęs gabaliukas žalos sveikatai nepridarys. Beje, visokiausias bakterijas sėkmingiausiai renka ir perduoda laminuoti paviršiai, o gabaliukai, pakelti nuo kiliminės dangos, prikibusių bakterijų turės mažiau.

Vaikystėje taip ir įsivaizduodavau, kaip netyčia prarytas kramtomos gumos gabaliukas užkemša pilvą. Tiesa ta, kad kartas nuo karto praryta guma žalos nepridarys, tačiau jei tuo piktnaudžiausi – gali atsidurti ligoninėje. Mat sunkiai virškinami kramtomos gumos gumulai sušoka į “kamštį”, kurį ištraukti galima tik su chirurgo skalpeliu.