„Evergetikon“ kosmetikos linijos įkūrėjas Ioannis Skrafnakis užaugo Kretos salos kaime, šalia Knoso (Knossos) rūmų, vadinamų Skalani. Vietiniai graikai čia nuolatos rinko vaistažoles, medų bei alyvuoges ir nuo pat vaikystės žinodavo, kaip pasinaudoti tuo, kas visai šalia, lengvai pasiekiama ir gali tobulai puoselėti sveikatą bei grožį. I. Skrafnakis, baigęs vidurinę mokyklą Kretoje, mokėsi Atėnuose, Sveikatos apsaugos ministerijos remiamame koledže.
„Mano studijų kryptis buvo prevencinė medicina ir teisingas medžiagų sterilizavimas. 17 metų dirbau Herakliono universitetinėje ligoninėje. Žmona yra įgijusi universitetinį išsilavinimą. Jos specializacija – kosmetikos gamyba iš natūralių žaliavų, eterinių aliejų ir vaistinių augalų bei gamybos kontrolė. Mūsų jau penkiolika metų veikiančios bendros įmonės didžiausia vertybė – pagrindiniai Hipokrato, šiuolaikinės medicinos tėvo, principai: geriau apsauga, prevencija, švietimas, o ne gydymas. Beje, visos profilaktinės priemonės dar svarbesnės patiems mažiausiesiems, nuo pat gimimo“, – teigia graikiškos kosmetikos kūrėjas.
„Evergetikon“ natūralūs ramunėlių ir levandų ekstraktai padeda kūdikiui atsipalaiduoti ir geriau miegoti, migdolai maitina ir natūraliai prižiūri jo odą. Sodrus alyvuogių aliejus apsaugo nuo sausumo ir stiprina natūralų odos barjerą. Medetkos turi raminančių ir priešuždegiminių savybių.
„Evergetikon“ – tai 100 proc. natūrali ir veiksminga kosmetika įvairaus amžiaus žmonėms, o gamybos laboratorija įsikūrusi Kretos saloje, Skalani vietovėje. Produktus kompanija kuria nuo 2005 metų, o verslo tikslas gaminiuose apjungti saulės šviesos ir Kretos gamtos dovanas.
Pavadinimas „Evergetikon“ reiškia „gamtos dovana“.
„Evergetikon“ kosmetiką įvertino žinoma dermatovenerologė Agnė Gaigalė. UAB Panevėžio šeimos medicinos centro gydytoja mano, kad tai tinkamas produktas prieš atopinį dermatitą
Atopinis dermatitas (egzema) – tai lėtinė uždegiminė odos liga, kuriai būdinga sutrikusi odos barjerinė funkcija.
Šia odos liga gali sirgti ir vaikai, ir suaugę. Dažniausiai liga prasideda ankstyvoje vaikystėje, vaikui augant simptomai pamažu sumažėja ar net pilnai regresuoja, tačiau prastesnis odos barjeras (sausumas, pleiskanojimas) išlieka visam gyvenimui. Atopinis dermatitas dažnai siejamas su kitomis atopinėmis ligomis, pavyzdžiui bronchine astma ar alerginiu rinokonjunktyvitu (dar vadinama „šienlige“). Dažnai pastebima, kad atopiniu dermatitu ar kitomis atopinėmis ligomis serga ir artimi giminaičiai.
„Atopinio dermatito priežastys nėra iki galo žinomos. Manoma, kad atopinio dermatito pasireiškimui gali turėti įtakos įvairių genetinių, imunologinių ir išorinių veiksnių sąveika. Viena iš odos funkcijų – apsauga nuo įvairių išorės veiksnių. Sergant atopiniu dermatitu oda nebeatlieka šios funkcijos – odos barjeras nepakankamas, padidėja vandens netekimas, oda tampa pralaidi dirgikliams, tokiems kaip bakterijos, aplinkos alergenai bei kiti.
Dažniausiai atopinis dermatitas pasireiškia iki penkerių metų amžiaus. Odoje atsiranda paraudę, pleiskanojantys odos plotai, vargina intensyvus niežėjimas. Bėrimus nukasius atsiranda šašai ar žaizdelės. Dėl kasymo uždegimas ir niežėjimas dar labiau stiprėja, susidaro „užburtas“ niežėjimo – kasymosi ratas. Bėrimų lokalizacija skiriasi ir priklauso nuo žmogaus amžiaus ar ligos sunkumo – kūdikystėje dažniausiai beria skruostų, rankų ir kojų priekinius paviršius, augant bėrimai atsiranda lenkiamuosiuose paviršiuose, ypač alkūnių, riešų, plaštakų, kelių, čiurnų srityse, kaklo, akių vokų srityse.
Atopinis dermatitas yra lėtinė liga, todėl sergant šia liga svarbu oda rūpintis pastoviai. Odos priežiūros esmė – padėti atkurti odos apsauginį barjerą ir drėgmės balansą, sumažinti niežėjimą, nuraminti odos paraudimą. Svarbu suprasti, kad atopiniu dermatitu „serga“ visa oda, ne tik bėrimų vietos, bet ir sveikai atrodančios odos sritys. Intensyvus odos drėkinimas ir jos barjero atkūrimas yra esminis kasdienėje odos priežiūroje. Tinkama odos priežiūra padeda išvengti ligos paūmėjimų“, – sako Panevėžio šeimos medicinos centro gydytoja A. Gaigalė, kurios įsitikinimu „Evergetikon“ natūralus kremas kūdikiams puiki priemonė šios ligos prevencijai ir kontrolei.
Emolientai – arba kitaip drėkinamieji kremai – skirti odos drėkinimui. Jie gaminami įvairiomis formomis – geliai, kremai, losjonai ar tepalai. Pasirinkimas yra labai individualus ir priklauso nuo odos ligos, bėrimų lokalizacijos, odos sausumo, metų laiko bei paciento odos priežiūros rutinos. Losjonai ir kremai pasižymi labiau drėkinančiomis savybėmis, puikiai susigeria, bet dėl mažo lipidų kiekio drėkinantis efektas trunka trumpai. Tepalai savo sudėtyje turi daugiau lipidų, sudaro riebalinę plėvelę, neleidžiančią išgaruoti vandeniui, todėl ilgiau išlieka drėkinantis poveikis. Norint pasiekti maksimalų rezultatą, galima kombinuoti įvairių tekstūrų drėkinamąsias priemones.
„Emoliento sudėtis gali būti labai įvairi, tačiau dažniausiai jas sudaro gyvulinės, augalinės ar mineralinės kilmės okliuzinės medžiagos (padedančios palaikyti apsauginę plėvelę), humektantai (vandenį pritraukiančios medžiagos), minkštinamosios medžiagos, konservantai, antioksidantai. Iš okliuzinių medžiagų dažniausiai sudėtyje randamas lanolinas (gyvūlinės kilmės), bičių vaškas (augalinės kilmės), parafinas, mineralinis aliejus, silikono pagrindu sukurtos medžiagos. Iš emolientų sudėtyje esančių augalinių medžiagų vienas dažniausiai sutinkamas yra alavijas, kuris nuramina odą, pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis bei puikiai sulaiko vandenį odoje. Bisabololis – vienas iš pagrindinių aliejų, gaunamų iš ramunėlių, pasižymi raminamuoju poveikiu, sumažina uždegimą, skatina odos regeneraciją, atsistatymą. Afrikinio sviestmedžio vaisių išgaunamas aliejus turi antioksidacinių savybių, drėkina, minkština, saugo odą, veikia priešuždegimiškai“, – tvirtina dermatovenerologė A. Gaigalė.
Panevėžio šeimos medicinos centro gydytojos teigimu, sergant atopiniu dermatitu svarbu pasirinkti ir tinkamas prausimosi priemones – jos turėtų būti švelnios, nedirginti, stiprinti odos barjerą. Geriausia rinktis bemuilius, aliejinius prausiklius, kurie pasižymėtų antibakterinėmis savybėmis bei tokiu būdu apsaugotų odą nuo antrinės infekcijos. Po maudynių pageidautina per tris minutes, patepti odą emolientu, kuris „užrakina“ drėgmę odoje.
„Didžioji dalis sergančiųjų atopiniu dermatitu pastebi, kad liga paūmėja šaltuoju metų laiku, o vasarą jaučiasi žymiai geriau. Ultravioletiniai spinduliai pasižymi priešuždegiminiu poveikiu odoje ir dažnai labai pagerina odos būklę. Tačiau svarbu nepamiršti, kad vasaros metu atopinei odai taip pat tenka ir daug iššūkių, kurie gali sukelti ligos paūmėjimą: padidėjęs prakaitavimas, nudegimai, uodų sukandžiojimai, dažnas sąlytis su įvairiais vandens telkiniais ir kt. Todėl itin rekomenduotina vengti tiesioginių saulės spindulių, kai jie yra intensyviausi (tarp 12 ir 16 val.), naudoti apsauginius kremus nuo saulės, tačiau nevengti atidengti išbertų vietų vakarinėje saulėje. Taip pat svarbi tinkama apranga: laisvi, odai kvėpuoti leidžiantys medvilniniai, lininiai, šilkiniai ar kiti natūralaus pluošto drabužiai.
Viena dažniausių klaidų, auginant vaikučius, sergančius atopiniu dermatitu, intensyvios provokuojančio veiksnio paieškos. Svarbu suprasti, kad atopinis dermatitas nėra alerginis dermatitas. Nors vaikučiai, sergantys atopiniu dermatitu, gali būti labiau linkę į alergijas, tačiau neretai varginantys tyrimai, pastovūs specialistų lankymai sukelia didelį stresą ir tik blogina odos būklę. Rekomenduotina visus tyrimus suderinti su gydytoju alergologu, kad ištyrimas būtų maksimaliai tikslingas, informatyvus ir su kuo mažesniu kiekiu intervencijų skaičiumi.
Taip pat kita dažnai pasitaikanti klaida, kad drėkinančiais odos kremais tepamos tik tos odos sritys, kuriose yra bėrimų. Nepamirškite, kad atopiniu dermatitu sergančio žmogaus visoje odoje vyksta uždegiminiai procesai ir todėl reikia tepti visą odą“, – teigia A. Gaigalė.
Pasak dermatovenerologės, vienas iš svarbiausių uždavinių, siekiant sukontroliuoti ligos paūmėjimą – odos niežėjimo malšinimas. Labai svarbu surasti būdų, kaip atitraukti vaiko dėmesį fiziniais pratimais, žaidimais, ėjimu į lauką ir kitais užsiėmimais. Nutraukus niežėjimo – kasymosi ratą, odos būklė ženkliai pagerėja.
Svarbu ir geras kūdikį supantis namų mikroklimatas
Panevėžio šeimos medicinos centro gydytojos teigimu, nemažai pasitaiko klaidų, susijusių su tėvų baimėmis. Pastarieji dažnai linkę kaltinti save, nuolat vargina mintys, kad kažko nepadarė, o vaikučiai labai jaučia jų emocijas ir nerimą.
„Kasdienėje gydytojų praktikoje nemažą dėmesį stengiamės skirti ir tėveliams, jų nuraminimui, švietimui, gydymo plano sudarymui. Be galo svarbu palaikyti gerą psichoemocinę būklę šeimoje. Svarbu ir neišsikelti neįmanomų tikslų, tokių kaip greito gydymo rezultato ir švarios odos.
Vis dažniau pasitaiko ir kortikosteroidinių tepalų baimė. Šie medikamentai ligos išgydyti negali, tačiau padeda ją sukontroliuoti, prislopinti stiprų uždegimą. Svarbu suprasti, kad šių vaistų poveikis trumpalaikis, todėl per anksti nutraukus vaisto vartojimą – bėrimai vėl atsinaujina. Visi gydytojai turėtų paaiškinti, kaip veikia paskirti medikamentai, kokio atsako tikėtis ir kodėl svarbu laikytis paskirto gydymo režimo.
Atopinis dermatitas nėra pagydomas, bet galime šią ligą geriau pažinti, kontroliuoti ir jos nebijoti“, – sako A. Gaigalė.
Per keliolika metų „Evergetikon“ natūrali kosmetika tapo žinoma milijonams žmonių visame pasaulyje
Gaminiai skirti veido, kūno, plaukų priežiūrai tiek moterims, tiek ir vyrams. Atskira linija – kūdikiams ir maitinančioms mamoms.
Kosmetikoje veidui ir kūnui nėra vandens (išskyrus šampūnus, skystą muilą, dušo želę). Tai suteikia didelį pranašumą, nes nereikia sintetinių priedų, konservantų, užtikrinančių produktams ilgalaikį naudojimą.
Kremai ir serumai veidui, kūnui ir rankoms turi drėkinančių, regeneruojančių, tonizuojančių savybių; suteikia odai elastingumą ir natūralų spindesį; mažina spuogus, aknę, odos žaizdas; stabdo senėjimo procesus.
Alavijas alijošius Aloe Vera Evergetikon
Sausos ir sudirgusios odos kremas
Terapeutinis tepalas “Lauro lapai”
Kūno ir rankų kremas atkuriantis mastika
Sausos odos kremas su bičių vašku
Natūralus kremas kūdikiams ir maitinančioms mamoms