JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Kodėl kai kurie vaikai atsisako mėsos ar valgo vos keletą produktų?

Kodėl kai kurie vaikai atsisako mėsos ar valgo vos keletą produktų?

“Maisto išrankumo, tiksliau – mono mitybos, bėda ta, kad kai vaikas „užsiciklina“ ir valgo vos vieną produktą, tai gali paskatinti kokį nors sutrikimą. Vaikas negali valgyti tik makaronų ar tik mėsos – organizmas nepatenkins savo poreikių. Nėra tokio tobulo maisto, kurį suvalgęs gautum visų reikiamų medžiagų, nebent valgydamas mamos pieną, tačiau net ir jame daug ko trūksta. Žemėje neegzistuoja kosmonautų dieta, kad, prarijęs piliulę, iš maisto gautum visų reikiamų medžiagų. Reikalinga maisto įvairovė, o jau organizmas pats atsirinks, ko jam labiausiai reikia. Pavyzdžiui, jeigu vaikui trūksta vitamino A, tai to vitamino organizmas pats paims dešimt kartų daugiau. Bet turi būti, iš ko jo paimti.

Daugumos sveikų vaikų organizmas toks „protingas“ ir yra. Jeigu nukraujavai, organizmas daugiau pasisavina geležies, svarbu jam duoti medžiagos, t. y. maisto, iš kurio būtų galima išsirinkti tai, ko jam tuo metu labiausiai reikia. Iki pat šiol nėra aišku, kodėl kai kurie vaikai atsisako valgyti mėsą. Ir ne todėl, kad mato tėvų vegetarų pavyzdį, o tiesiog nenori jos.

Susirūpinusiems tėvams visada sakau, kad nereikia kišti per prievartą mėsos, reikia siūlyti kuo įvairesnio maisto ir dažniau tikrinti kraują, o jeigu trūksta geležies, duoti atitinkamų preparatų. Tik jokiu būdu ne patiems, o pasitarus su gydytoju.  Kraujo tyrimas reikalingas, nes ne visada galima pasitikėti organizmo norais. Vargiai vaikas, turintis mažakraujystę, drebėdamas prašys mėsos. Nutukėlis gali labai norėti valgyti, nors jam maisto kaip ir užtektų”, – sako vaikų gydytojas gastroenterologas prof. dr. Vaidotas Urbonas.

Žurnalą TAVO VAIKAS pirkti internetu pigiau – tik 2.99 Eur/vietoj 3.99 Eur. Spausk NORIU!

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI