53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Laura Mazalienė: „Kokybiškas maistas mūsų namuose yra pirkinys numeris vienas“

Laura Mazalienė: „Kokybiškas maistas mūsų namuose yra pirkinys numeris vienas“

Žurnalistams Laurai iš Šarūnui Mazalams, auginantiems tris vaikus ir dar valdantiems savo verslą, nelengva kasdien rasti laiko kokybiško maisto gaminimui, tačiau šeima įsitikinusi – kartais reikia pavargti, jog suprastum, kokia vertybė yra gera savijauta. „Jokie verslai ar projektai niekada nesuteiks tiek pilnatvės ir geros savijautos, kaip laikas su šeima, leidžiamas gaminant skanią vakarienę“, – įsitikinusi ekologiškam maistui neabejinga Laura, per karantiną su vaikais virtuvę pavertusi ne tik maisto, bet ir žaidimų aikštele.

Įpročius suformavo tėvai

Pora pasakoja, jog jų šeimai labai didelę įtaką daro Šarūno tėvai, kurie suformavo teisingus sveikos gyvensenos įpročius: „Kokybiškas maistas mūsų namuose yra pirkinys numeris vienas. Kasdienis judėjimas – antrasis veiksnys, norint jaustis gerai. Pastebėjome, jog visi būname irzlūs, jei lauke nepraleidžiame bent kelių valandų. Dėl to nuo šio karantino pradžios mums be proto patinka pasivažinėjimai Paupyje. Tiesa, kas važiuoja su dviračiais, o kas – stumia vežimą. Na, ir trečias aspektas – poilsis. Visų pirma, tai stengiamės prižiūrėti vaikų dienos ritmą, tačiau ir patys mažiau kalbame apie darbus vakarais, naktiniai sėdėjimai prie kompiuterių taip pat „išgyvendinti“ iš mūsų šeimos.“

Tiesa, tokią rutiną pora turėjo ne visada. „Kartais reikia suklysti, kad žinotum, kaip gera elgtis teisingai. Kartais reikia ir pervargti, jog suprastum, kokia vertybė yra žvalumas, gera savijauta. Maži nuopuoliai priverčia sustoti, apgalvoti savo veiksmus ir paklausti savęs, kokio gi rezultato aš siekiu? Atsakymas visada būna tas pats – niekas nesuteiks tiek laimės, kaip laikas su šeima. Tai prisiminus, labai lengva nustoti lenktyniauti tiek su kitais, tiek su pačiu savimi“, – pasakoja L. Mazalienė.

Pavyzdžio kartais neužtenka

Pasak žinomų žurnalistų, vaikai namuose mato gana neblogą sveikos gyvensenos pavyzdį, tačiau jų pasiekimai nėra patys geriausi. „Daug ką lemia augimo šuoliai. Būna dienų, kai vaikai stebina iš peties gerąja prasme, bet būna ir tokių, kai nesupranti, iš kur jie turi energijos pakilti iš lovos. Antroji dukra Aurėja – daug kam alergiška ir be proto išranki maistui. Jei tik galėtų – nuolatos valgytų tik varškę ir burokėlius. Vyriausioji Deimilė visada reikalauja mėsos, pietūs be jos nebūna įvertinti, o brolis – sriubų mėgėjas. Kaip matote, visi labai skirtingi, tad kartais virtuvės šefams tenka nemenkai paplušėti“, – juokiasi pora.

Šarūnas ir Laura Mazalai
Šarūnas ir Laura Mazalai
Organizatorių archyvas

Per karantiną pradėjus daugiau laiko praleisti virtuvėje, degustacijomis džiaugiasi visa Mazalų šeima. „Mažosios merginos pačios plaka kiaušinius, minko tešlą, plauna indus. Retkarčiais net gaunu leidimą ramia širdimi gerti kavą ir nieko nedaryti. Atsirado daugiau laiko bendriems žaidimams vakarais. Sakyčiau, kad mūsų beprotiškoje kasdienybėje įsivyravo ramybė. Be to, išmokome apsipirkti internetu. Anksčiau įsigyti maisto galėdavau tik parduotuvėje, nemokėdavau susiplanuoti pirkinių per kompiuterio ekraną, o dabar viskas kitaip – maistą per „Rimi“ programėlę užsisakome kartą per savaitę ir nebegaištame laiko parduotuvėse, – rutinos džiaugsmais dalijasi L. Mazalienė, per karantiną su vaikais atradusi ir tobulų varškėčių receptą. – Tereikia kiaušinių, miltų ir varškės. Bet, svarbiausia, prieš kepant suformuotą varškėtį ji dar apvolioti miltuose.“

Rinkdamasi produktus parduotuvėje žinoma mama pirmiausia vertina jų skonį ir maistinę vertę, kaina taip pat nėra paskutinėje vietoje. „Džiaugiamės „Rimi“ parduotuvėse atradę „I love eco“ liniją, kuri siūlo ekologiškus ir itin kokybiškus produktus. Mes renkamės gyventi darnoje su savimi ir gamta. Tai dar labiau supratome šiemet, kuomet sulėtinome gyvenimo tempą ir atsirado laiko išsiaiškinti, ką dedame į burną. Mūsų šeimos šūkis – gyventi lėčiau, mylėti stipriau, gaminti skaniau. To prieš šventes norėtųsi palinkėti ir kitiems.“

Mano išsaugoti straipsniai