JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Vaiko Zodiako ženklas ir mityba: ko reikia nepamiršti tėvams

Vaiko Zodiako ženklas ir mityba: ko reikia nepamiršti tėvams

Vienus vaikus vadiname nevalgiukais, o kitus – neišrankiais maistui. Kartais net ir vienos šeimos vaikai būna labai skirtingi valgytojai. Kaip vaiko mityba priklauso nuo jo Zodiako ženklo?

Avinas

Šio Zodiako ženklo vaikai mėgsta aštresnius ir ryškesnius skonius nei jų bendraamžiai. Paragauti sušių? Būtinai! Egzotiškas vaisius namuose? Išbandykim! Kai kurie vaikai nuo mažų dienų atsargiai žiūri į mėsą lėkštėje, tačiau Avinas tikrai ne iš jų. Mėsytė jam patinka. Apskritai Avinas yra aktyvus Zodiako ženklas, kuris išnaudoja daug energijos, taigi, ir užkandžiauja jis mielai ir dažnai. Pusryčiams šio ženklo vaikai mielai kerta patiekalus iš kiaušinių, varškės, mėgsta sumuštinius. 

Jautis

Šio Zodiako ženklo vaiko tėvams pasisekė – dažniausias šios šeimos nežino žodžio „nevalgus“. Jautis mėgsta pavalgyti, todėl seneliams tikras džiaugsmas sulaukti anūkėlio svečiuose. Mažasis Jautis mielai valgo saldumynus, todėl tėvų užduotis yra kontroliuoti tai, kas stovi šaldytuve ir pasirūpinti, kad ten netrūktų sveikų užkandžių. Vasara tam itin palanki. Pasirūpinkite, kad Jaučio namuose netrūktų uogų – braškių, aviečių, mėlynių, šilauogių ir kitų. Juk tai ne tik labai, labai skanu, bet ir sveika.

Dvyniai

Jeigu apsilankę greito maisto restorane arba picerijoje suskaičiuotume visus vaikus ir paklaustume jų gimimo dienos, visai gali būti, kad didelę jų dalį sudarytų Dvynių ženklo vaikai. Būkite nuoseklūs ir atkaklūs – pakeisti mitybos įpročius į sveikesnius yra lengviau, kol vaikai maži. Ir, be abejo, kai patys suaugusieji rodo gerą pavyzdį. Dvyniai yra tikri sūrio smaližiai. Ir nors Lietuva – tai ne Prancūzija, suteikite progą vaikams išragauti skirtingų rūšių sūrių. O gal net pabandysite savo namuose pasigaminti naminį varškės sūrį?

Vėžys

Vėžiai paprastai labai mielai ir labai ilgai mėgaujasi mamos pienu. Juk tai ne tik sveikas maistas, bet ir artimo ryšio su mama kūrimas. O Vėžiui jis yra labai svarbus. Apskritai, Vėžiai yra gana sentimentalūs ir net suaugę gali prisiminti nepakartojamą močiutės blynų ar mamos barščių sriubos skonį. Jiems valgis tai ne tik fizinis veiksmas, bet ir bendravimas, emocijos. Vėžiai paprastai atsargiai žiūri į ankštines kultūras, tačiau pupelės, žirniai yra naudingi augančiam organizmui, o ir iš jų galima pagaminti daug skanių patiekalų.

Liūtas

Šio ženklo atstovai gana įtariai žiūri į pusryčiams patiektas košes, tačiau jei mama ar tėtis įdeda į jas mėgstamą vaiko pagardą, košė iš karto tampa skanesnė. Liūto ženklo atstovai mėgsta geltonos spalvos daržoves ir vaisius – apelsinus, moliūgus, abrikosus, persikus ir pan. Liūtai yra karaliai, todėl valgant jiems labai svarbus gražus stalo serviravimas, tik jo stalo įrankiai. Liūtai lengvai mokosi gražių elgesio manierų prie stalo. Na, o labiausiai Liūtas laukia savo gimtadienio, nes tada ant šventinio stalo stovės pats gražiausias tortas pasaulyje, ant kurio bus užrašytas gražiausias vardas pasaulyje – jo.

Shutterstock nuotr.

Mergelė

Mergelė domisi sveika mityba nuo mažų dienų. Ji net tėtį ir mamą pamoko, kad nepirktų parduotuvėje „tos dešrytės, nes nesveika valgyti“. Tad mieli tėveliai, jei dar neturėjote namie garintuvo ir sulčiaspaudės, pats laikas įsigyti. Mergelė mielai valgo košes, daržoves, vaisius. Kas žino, gal tikrai užaugusi Mergelė taps žinoma mitybos specialiste ar dietologe.  

Svarstyklės 

Šio ženklo žmonės pelnytai vadinami estetais ir kūrybiškomis asmenybėmis. Valgant taip pat galioja taisyklė, kad turi būti ne tik skanu ar sveika, bet ir gražu. Suderintos spalvos lėkštėje, gražus patiekimas tikrai patiks Svarstyklėms. Šio ženklo vaikai ne iš pirmo karto susidraugauja su kruopų košėmis, tačiau rekomenduojame tėvams nenuleisti rankų bei bandyti vėl ir vėl. Juk kruopų dabar yra tokia įvairovė – ne tik avižos, ryžiai ar grikiai, bet ir kukurūzų košė, soros, bolivinė balanda, bulguras ir kt. 

Skorpionas

Skorpionai yra originalios asmenybės, todėl nenustebkite, jei į sulčių stiklinę norės įsidėti kruopelę druskos ar valgydami mėsą, užsidės medaus „padažo“. Jie mėgsta kontrastus, maisto srityje irgi. Drąsiai gardinkite šio vaiko patiekalus česnaku ar kitu intensyvaus skonio pagardu – jam patiks. Šio ženklo mažyliai atsargiai žiūri į žuvį, tačiau bent kelis kartus per savaitę jos reikėtų duoti.

Šaulys

Pasinėręs į mėgstamą veiklą Šaulys apskritai gali pamiršti, kad dar yra nevalgęs. Tačiau kai jau atsisėda prie stalo, šis Ugnies ženklas kerta viską iš eilės. Auginantys šio Zodiako ženklo vaiką tėvai gali būti ramūs – vaikas maistui neišrankus, valgys tai, ką pagaminsite, tiesiog jam būtinas valgymo režimas. Kiekvieną dieną panašiu metu valgantis vaikas ragaus jūsų patiekalus ir nepamirš padėkoti „Ačiū už skanius pietus“. Įdomi detalė, kad šio ženklo atstovai mėgsta užsienio šalių virtuves. Todėl eksperimentuokite savo virtuvėje drąsiai.

Ožiaragis

O štai Ožiaragis yra tikras maisto konservatorius, labai įtariai žiūrintis į naujus patiekalus ir noriai valgantis sau įprastus. Kas pirmadienio pusryčiams? Blynai su bananais. O antradienio? Irgi blynai! Tėvams teks nelengva užduotis, kaip įsiūlyti mažyliui paragauti naujų skonių. Juk augančio vaiko mityba turi būti kuo labiau subalansuota, joje turi nepritrūkti nei kalcio, nei geležies, nei kitų svarbių organizmui medžiagų. Atkreipkite dėmesį į užkandžius. Dažnai pasitaiko, kad prisiužkandžiavęs „šio bei to“ vaikas nebenori valgyti „rimto“ maisto. Ožiaragiui svarbu subalansuoti valgiaraštį ir jo laikytis.

Vandenis

Jeigu savo Vandenio paklaustumėte, ko jis nori pusryčiams, greičiausiai atsakytų, kad šokolado. O pietums – ledų. Greičiausiai mažylis tiki tuo, kad kažkur toli, toli yra tokia šalis, kurioje žmonės visą dieną valgo tik ledus, saldainius ir geria šokoladinius kokteilius. Vandenio fantazija yra beribė, jis didelis svajotojas ir kūrėjas. Šį mažylio smalsumą išnaudokite teigiama linkme – pasiūlykite kartu sudaryti šeimos meniu, tegul vaikas sugalvoja kiekvienam patiekalui originalų pavadinimą. Pakvieskite vaiką į virtuvę, kai gaminate pietus – jam bus įdomu žiūrėti, o ir gaminti kartu. Šio Zodiako ženklo vaikams rekomenduojama valgyti daug morkų, burokėlių, špinatų ir baklažanų. Vandeniai dievina švedišką stalą, kuomet patys gali rinktis, ką dėtis į lėkštę ir kiek suvalgyti.

Žuvys

Šio Zodiako ženklo vaikų meniu būtinai turi būti daug trintų sriubų ir kokteilių. Pastarieji gali būti nebūtinai vaisių ir saldūs. Eksperimentuokite ir gaminkite juos įvairiausius. Žuvys nėra pernelyg išrankios maistui ir paprastai nesunkiai prisiderina prie kitų šeimynykščių. Imuninė Žuvų sistema gana pažeidžiama, todėl maistas turėtų būti vitaminingas ir sveikas, užtikrinantis vaiko augimą. Tam puikiai tinka vasara ir ruduo – tegul kuo dažniau ant vaiko stalo būna šviežių daržo ir sodo gėrybių. 

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI