JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Vilniuje atsiras nauja sporto aikštelė vaikams

Vilniuje atsiras nauja sporto aikštelė vaikams

Įvertindamas ypatingą sveikos gyvensenos įgūdžių naudą tiek mokslo pasiekimams, tiek asmenybės formavimuisi, sostinės Fabijoniškių rajone įsikūręs Vitlio licėjus (VšĮ Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus) planuoja įrengti lauko žaidimų aikštelę su modernia sporto įranga, rašoma pranešime spaudai. 

Vitlio licėjus pradėjo įgyvendinti projektą „Aš sportuoju prieš, per ir po mokyklos!“, kuris yra  finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo, administruojamo Švietimo ir mokslo ministerijos bei Švietimo mainų paramos fondo, lėšomis. Projekte dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir ikimokyklinių grupių vaikai. 

„Nors esame inžinerijos ir technologijų krypties mokykla, ugdymo procese naudojanti itin pažangius įrenginius ir inovacijas, visuomet ypatingą dėmesį skiriame sveikai gyvensenai, skatiname fizinį aktyvumą. Taip vaikai daug lengviau įsimena informaciją, jiems lengviau išmokti pamokose pateikiamą medžiagą“, – pasakoja Jovita Ponomariovienė, Vitlio licėjaus vadovė.

Jos teigimu, šiuo metu 1–4 klasių Vitlio licėjaus mokiniai lanko futbolo, krepšinio, aikido treniruotes, rytais atlieka mankštą, kurią kartais veda ir mokinių tėvai. Kasdien vaikams tarp pamokų organizuojama judrioji pertrauka ir jie turi galimybę 25 min. žaisti ar aktyviai judėti lauke. Mokyklą supa pušynas, aplinkui gausu žaliųjų erdvių, todėl pasibaigus pamokoms vaikai bėga į lauką pajudėti, pabėgioti ar pačiuožinėti nuo kalno. 

Visas dėmesys – sveikos gyvensenos ugdymui

Planuojama, kad 2020 m. aktyvaus poilsio pertraukų metu ar po pamokų bus dar daugiau – Vitlio licėjaus lauko aikštelėje vaikams bus įrengta futbolo ir krepšinio aikštelė, laipiojimo, gimnastikos sienelės, kliūčių ruožai. Naujoje aikštelėje bus organizuojamos įvairios Vitlio licėjaus ir kitų sostinės mokyklų mokinių varžybos.

Iki 2021 m. gegužės mėnesio ir pasibaigus projektui planuojami įvairūs sporto užsiėmimai – siekiant formuoti kasdienio judėjimo įgūdžius vyks rytinės mankštos užsiėmimai, arba kitaip vadinama mankštiada. Projekto metu vyks ir integruoti sveikatinimo užsiėmimų ciklai.

Vaikai bus mokomi visą savaitę stebėti ir fiksuoti savo mitybą bei fizinį aktyvumą. Jie skaičiuos ir žymės, kiek per dieną išgėrė stiklinių vandens ar kitų gėrimų, kiek valgė daržovių, vaisių ar kito maisto. Taip pat vaikai visą savaitę pildys fizinio aktyvumo testą – žymės, kiek laiko per dieną važinėjo dviračiu, sportavo, kiek praleido laiko žiūrėdami televizorių ar aktyviai judėdami. Po kiekvieno stebėjimo vaikai nagrinės, kaip galėtų keisti mitybos įpročius, ką įtraukti į maisto racioną, kaip pagerinti fizinį aktyvumą.     

„Tikimės, kad sporto aikštelėje aktyviai leis laiką ne tik vaikai, bet ir jų tėvai, licėjaus pedagogai. Taip padėsime ugdyti vaikų ir jų šeimų aktyvaus gyvenimo kultūrą. Neabejojame, kad mokykla – svarbiausia aplinka, kur ugdoma motyvacija ir daroma didžiausia įtaka sveiko gyvenimo būdo pasirinkimui“, – sako J. Ponomariovienė.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI