Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!

Vaiko pasiruošimas mokyklai

Vaiko pasiruošimas mokyklai yra svarbus etapas tiek jam, tiek tėvams. Tai ne tik kuprinės su reikmenimis paruošimas, bet ir emocinis pasirengimas, kuris padeda vaikui sklandžiai prisitaikyti prie naujos aplinkos ir iššūkių. Aptarkime pagrindinius žingsnius, padėsiančius vaikui lengviau įveikti šį perėjimą.

Nenori mokytis
Mokykla

Emocinis pasiruošimas

Svarbu, kad vaikas matytų mokyklą kaip įdomią, saugią ir smagią vietą. Kalbėkite apie mokyklą pozityviai, pasakokite apie draugus, naujus atradimus, įdomius užsiėmimus.

Vaikai turi išmokti atpažinti ir išreikšti emocijas. Aptarkite su vaiku, kaip jis gali elgtis, jei jausis išsigandęs, liūdnas ar susierzinęs. Mokykite kvėpavimo pratimų ar kitų būdų nusiraminti.

Vaikas
Emocija

Skatinkite vaiką priimti sprendimus, išreikšti nuomonę ir pasitikėti savimi. Girti jo pastangas, o ne tik rezultatus – svarbu ugdyti jo motyvaciją ir pasitikėjimą savo gebėjimais. Suteikite vaikui galimybę spręsti kasdienes užduotis, pavyzdžiui, susiruošti drabužius, susikrauti kuprinę ar išsirinkti užkandžius. Tai padės jam jaustis savarankiškesniu ir pasiruošusiu mokyklos iššūkiams.

Vaikui svarbu mokėti bendrauti su bendraamžiais, dalintis, bendradarbiauti ir laikytis taisyklių. Skatinkite žaidimus su kitais vaikais, aiškinkite, kaip spręsti konfliktus ir išreikšti savo norus mandagiai.

kaip neperdegti tėvystėje
Bendravimas su kitais

    Praktinis pasiruošimas

    Pasirūpinkite mokyklinėmis priemonėmis: kuprine, rašikliais, sąsiuviniais, pieštukais ir kitais reikalingais daiktais. Tegul vaikas dalyvauja šiame procese, nes tai sustiprins jo motyvaciją eiti į mokyklą.

    Pradėkite keletą savaičių prieš mokyklą ruošti vaiką prie ankstesnio kėlimosi, vakarinių ritualų ir pastovaus miego laiko. Taip lengviau pereisite prie mokyklinio ritmo.

    Miegas

    Jei vaikas eis į mokyklą savarankiškai, kartu kelis kartus nueikite maršrutą, parodykite saugiausius kelius, aptarkite kelių eismo taisykles.

    Pasirūpinkite subalansuota vaiko mityba – sveikais užkandžiais ir pietumis. Svarbu, kad jis turėtų energijos mokytis ir žaisti. Būtinai aptarkite su vaiku, kaip atrodys pirmosios dienos mokykloje, ką jis veiks, kokių situacijų gali kilti. Pasikalbėkite apie tai, kaip svarbu klausti mokytojo ar kreiptis pagalbos, jei ko nors nesupranta.

      Mano išsaugoti straipsniai