Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Dienos patarimas: ką verta žinoti naujagimio kraitelį

Dienos patarimas: ką verta žinoti naujagimio kraitelį

Naujagimio atvykimas į šeimą – tai ypatingas ir įsimintinas momentas visiems šeimos nariams. Tam, kad šis laikotarpis būtų kuo malonesnis ir ramesnis, tėvams reikia iš anksto paruošti viską, kas bus reikalinga naujagimiui. Vienas iš svarbiausių elementų yra naujagimio drabužėliai. Kokie jie turi būti, kokio dydžio pirkti, kiek jų pirkti ir t. t.

1. Medžiaga

Pirmiausia, tėvams reikėtų atkreipti dėmesį į drabužėlių medžiagą. Naujagimio oda yra labai jautri ir gležna, todėl geriausia rinktis natūralias medžiagas, tokias kaip medvilnė, bambukas ar merino vilna. Šios medžiagos yra švelnios, kvėpuojančios ir nesukelia alergijos. Venkite sintetikos, nes tokiais drabužėliais aprengtas mažylis gali prakaituoti ir nemaloniai jaustis. Taip pat pirmieji drabužėliai turėtų būti be siūlų, sagų ar kitų detalių, kurios galėtų dirginti mažylio odą.

2. Dydis

Standartiniai naujagimių drabužėliai yra 50-56 cm dydžio, tačiau tai priklauso nuo kiekvieno kūdikio dydžio ir svorio. Jei daktarai prognozuoja didesnį kūdikį, tuomet galbūt Jums net neprireiks pačių mažiausių drabužėlių, ir atvirkščiai – jei mažylis gims standartinio ūgio, tuomet panaudosite ir mažesnius rūbelius. Bėda tame, kad tiksliai nusakyti, kokio ūgio ir svorio jūsų vaikelis gims, negali net ir daktarai. Taip pat svarbu nepamiršti, kad kūdikiai sparčiai auga, todėl geriau pirkti drabužėlius vienu dydžiu didesnius.

3. Komfortas

Kūdikio drabužėliai turi būti patogūs ir erdvūs, nes naujagimiai daug laiko praleidžia gulėdami. Taip pat reikėtų vengti drabužių su sunkiai užsegamais segtukais ar sagtimis, nes tai gali sukelti papildomų sunkumų, ypač naktį, kai norite viską padaryti greitai, kol mažylis dar neišsibudino.

4. Sezonas

Atsižvelkite į metų laiką, kuriuo metu mažylis gimė. Vasariniai kūdikio drabužėliai turėtų būti lengvi ir kvėpuojantys, o žieminiai – šilti. Šaltuoju metų laiku reikės ir kokybiškų lauko drabužių, kurie kartu būtų ir kvėpuojantys, ir šildantys, ir nepraleidžiantys drėgmės.

5. Praktiškumas

Pirmieji naujagimio drabužėliai turėtų būti lengvai užsegami ir nuimami. Taip pat atkreipkite dėmesį, kokia drabužėlių priežiūra. Būtų gerai, jei pirmuosius drabužėlius būtų galima skalbti skalbimo mašina, o ne rankomis – tai jums sutaupys daugybę laiko. Dar geriau, jei rūbelius galima džiovinti džiovyklėje.

6. Patogumas

Patogumas yra antras svarbus kriterijus. Naujagimio drabužėliai turėtų būti lengvai užsegami ir nuimami, nes kūdikiui dažnai reikia perduoti ir pakeisti pamušalus. Rinkitės modelius su plačiais atverčiais ir patogiais užsegimais.

7. Kiekis

Kalbant apie kiekį, rekomenduojama turėti bent 6-8 pagrindinius drabužėlius, kuriuos galėsite reguliariai keisti. Jei drabužėlių priežiūra nesudėtinga, juos galima skalbti skalbimo mašina ir džiovinti džiovyklėje, tuomet jums gali pakakti ir 3-4 komplektų rūbelių.

Galų gale, pasirenkant drabužėlius naujagimiui, svarbu atsižvelgti į kiekvienos šeimos individualias sąlygas ir poreikius. Tačiau saugumas, patogumas, oro sąlygos, dydis ir kiekis yra pagrindiniai veiksniai, kuriuos reikėtų apsvarstyti.

Mano išsaugoti straipsniai