Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
kada vaiką perkelti į lovą
Miegas lopšyje

Kada yra tinkamas metas perkelti kūdikį iš lopšio į lovelę?

Migdyti kūdikį lopšyje yra patogu, nes mažylis yra arti Jūsų, o daugelis naujų lopšių dar turi ir daugybę privalumų. Tačiau ateina laikas, kai lopšys tampa per mažas arba nesaugus, ir Jūsų kūdikis turi pradėti miegoti lovytėje. Šiame straipsnyje pasidalinsiu, kaip žinoti kada ir kaip sėkmingai perkelti kūdikį iš lopšio į lovelę.

Kaip žinoti kada pereiti nuo lopšio prie lovelės?

Deja, aiškiai apibrėžto laiko kada tai daryti nėra. Visa tai priklauso nuo Jūsų kūdikio ir naudojamo lopšio. Visų pirma reikėtų pasitikrinti savo lopšio naudojimo instrukcijas ar rekomendacijas dėl amžiaus ir svorio apribojimų. Dauguma lopšių yra skirti kūdikiams iki 5-6 mėnesių arba iki 9 kg. Jei Jūsų kūdikis jau geba apsiversti, pasistumėti rankomis ar keliais, atsisėsti – tai jau yra ženklas, kad jis turėtų miegoti lovelėje dėl didesnio saugumo.

Ar lopšiai tinka visos nakties miegui?

Taip, Jūsų kūdikis gali miegoti lopšyje visą naktį ar pietų miego metu. Svarbiausia laikytis saugaus miego rekomendacijų.

Kurią valandą migdyti vaikus ir kiek jie turi išmiegoti per parą

Perėjimas iš lopšio į lovelę

1. Lovytės saugumas

Lovytėje turėtų būti tik kietas čiužinys ir tam pritaikyta paklodė. Jokie papildomi patalai, pagalvės ar žaislai neturėtų būti lovytėje, nes jie gali kelti pavojų uždusimui. Labai svarbu užtikrinti, kad lovytės sienelės strypai būtų išdėstyti saugiu atstumu, kad kūdikis negalėtų iškišti galvos ar įstrigti tarp jų.

2. Miego aplinka

Miego aplinką ar kampelį rekomenduojama kurti su pritemdyta šviesa, baltu triukšmu, o kambario temperatūra turėtų svyruoti nuo 20 iki 22 laipsnių. Rami ir tamsi aplinka padės kūdikiui lengviau užmigti ir mažiau prabusti naktį. Baltas triukšmas gali užmaskuoti aplinkos garsus ir sukurti raminantį miego foną.

3. Saugumas ir šiluma

Pakeitus lopšelį į lovytę, kudikiai jau nebeturėtų būti vystomi, nes tai gali tapti pagalba užmigti. Rekomenduojama naudoti miegmaišį, nes kūdikiai miega neramiai, daug juda ir Jūs vis kelsitės tikrinti ar nesušalęs. Toks tikrinimas tikrai sutrikdys mažylio miegelį. Bet kokį užklotuką saugu naudoti tik nuo 12 mėnesio. 

4. Lovytės kvapas

Jeigu perkėlus į lovytę, kudikis labai neramus, padarykite lovytę jaukesnę, leisdami kūdikiui joje miegoti su Jūsų kvapą turinčia paklode ar kitu audeklu. Kūdikiai jaučia saugumą per kvapus, todėl Jūsų kvapą turinti paklodė gali padėti nuraminti kūdikį ir sukurti artumo jausmą, net kai nebūsite šalia.

5. Vakaro rutina

Pradėkite raminančią vakaro rutiną likus 30-40 minučių iki miego laiko. Nemaitinkite kūdikio per vėlai – geriau užsiimkite raminančia veikla, kaip pavyzdžiui, maudynės, knygų skaitymas ar lopšinių dainavimas. Migdykite kūdikį dar budrumo būsenoje, kad jis įprastų užmigti lovytėje ir mokytųsi pats save nuraminti prabudus naktį. Reguliarūs vakaro ritualai padeda kūdikiui suprasti, kad artėja miego laikas ir lengviau užmigti.

Jei jums reikia pagalbos pereinant į lovelę ar norite sužinoti daugiau rūpimų klausimų apie kūdikių miegą, mielai galiu Jums padėti: susisiekite su manimi dėl konsultacijos ar miego pokyčių programų.

Gero miego ekspertė Sigita Žilinskienė

www.miegopasaka.lt

sigita@miegopasaka.lt

+370 670 75503

Mano išsaugoti straipsniai