JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Vaikų šventės – stresas tėvų piniginei: kaip pasirūpinti nepamirštama diena per daug neišlaidaujant

Vaikų šventės – stresas tėvų piniginei: kaip pasirūpinti nepamirštama diena per daug neišlaidaujant

Vasara – tai ne tik atostogų, kelionių ar šėlionių gamtoje metas, bet ir laikas, kai šeimos šventės suburia artimuosius ir bičiulius jaukiems pasibuvimams kartu.

Nors karantinas Lietuvoje dar nėra atšauktas, pandeminė situacija jau pakankamai gera, kad imantis visų būtinų saugumo priemonių būtų galima rengti šventes – vaišėms ir įsimintinam laikui kartu pakviečiant ne tik pačius artimiausius, bet ir tuos žmones, su kuriais susitikimai iki šiol buvo atidedami.

Vasarą norės atsigriebti už karantiną

„Vasara – puikus laikas vaikų šventėms. Praėjusios Kalėdos ir Velykos buvo kiek neįprastos, nes jas pasitikome griežtame karantine, o ir pastaruosius mėnesius daugelis šeimų jiems svarbias progas paminėjo labai kukliai namų aplinkoje ar atidėjo tinkamesniam laikui, kuris, panašu, pagaliau atėjo“, – sako švenčių dekoratorė Milda Kiūnaitė ir patikino, kad šiuo metu lietuviai šeimos šventes planuoja itin aktyviai.

Anot jos, vasarą rengiant vaikų gimtadienius ar krikštynas, vaišes ir pramogas galima suplanuoti lauke. „Šventė lauke – ne tik saugesnis pasirinkimas dėl tebesitęsiančios pandemijos, bet, pasitelkus kūrybiškumą, lauke galima sukurti daug įdomių veiklų ir pramogų mažiesiems svečiams“, – sako ji ir priduria, kad jauki popietė miesto parke, iškyla į vaizdingą pamiškę ar paplūdimį tikrai taip nepatuštins tėvų piniginės, kaip nepigiai kainuojanti žaidimų kambario ar kitų patalpų nuoma.

Dekoratorė primena, kad planuojant šventę lauke, reiktų dirstelti į tos dienos orų prognozę, o jei joje numatomas lietus – apgalvoti apie planą „B“.

„Galima pasirūpinti palapine, skėčiais ar numatyti vietą kur būtų galima pakviesti svečius, jei dangus prakiurtų liūtimi“, – kalbėjo ji ir pridūrė, kad kai renginiui puikiai pasiruošta, išspręsti vietos perkėlimo klausimą visai nesudėtinga.

Planuoti – bent prieš mėnesį

Nors neretai pasiruošimas vaikų šventėms tėvams tampa didelių ir mažų darbų maratonu, kurio rezultatas nesuteikia tiek džiaugsmo, kiek galėtų. Anot švenčių dekoratorės Ingridos Rukienės, taip nutinka dėl labai paprastos priežasties – gimtadieniui ar krikštynoms ruoštis pradedama gerokai per vėlai.

„Kai šventės detalėmis skubama rūpintis likus vos savaitei ar kelioms dienoms iki numatytos datos, nereikėtų stebėtis, jei vienas kitas stresą keliantis darbas lieka net ir šventiniam rytui. Juk patys tėvai turėtų pasidžiaugti savo atžalos gimtadieniu ar krikštynoms kartu su svečiais, o ne paskutinę minutę ar jau vykstant šventei, rūpintis įvairiomis smulkmenomis“, – sako ji ir patikslina, kad geriausia šventę pradėti planuoti iki numatytos datos likus mėnesiui ar net porai, ypač jei šeima į pagalbą pasitelkia dekoratorius ar renginių organizatorius.

Švenčių dekoratorė pasakoja, kad dažnai iš savo klientų išgirsta, jog sudėtingiausia pasiruošimo šventei dalis, tai pati planavimo pradžia, o kibus į darbas – viskas einasi paprasčiau.

„Pirmiausiai siūlyčiau priimti sprendimą dėl šventės biudžeto, t.y. kiek planuojate išleisti maistui, dekoracijoms, pramogoms ir kitiems šventės atributams ir priimti sprendimą, kur rengsite šventę, kiek svečių bus pakviesta“, – sako I. Rukienė ir paaiškina, kad kai jau žinoma šventės vieta ir dalyviai – pats laikas pagalvoti apie jos temą ir dekoro idėjas.

Šventės dekoras
Šventės dekoras
Pranešimas spaudai

Vaikai džiaugiasi akimis

Didžiausia tėvų klaida, anot dekoratorės yra tai, kad neretai jie šventę nori suorganizuoti draugams, šeimai, o ne vaikams: „Būtinu atributu tampa ilgas stalas, prie kurio visi gali susėsti, prireikia didžiausio stalo indų servizo, bet kartais į situaciją reikia pažvelgti kiek paprasčiau ir neapsikrauti papildomais darbais ir išlaidomis. Juk išradingai papuoštas užkandžių stalas ar įprastas kėdės pakeitę linksmi sėdmaišiai ar nuo kaitrių saulės spindulių slepianti spalvotų skėčių stoginė suteiks džiaugsmo ir vaikams, ir suaugusiems“.

M. Kūnaitė pasakoja, kad smagiu šventės akcentu gali tapti ir didelės dekoracijos, sukuriančios realų vaizdą pagal norimą tematiką.

„Įsivaizduokite, kad atvykę į šventės vietą išvystate įspūdingus miško gyvūnus ar čia pat pievelėje nusileidusią kosminę raketą. Tokios teminės dekoracijos džiugina ne tik vaikus, bet prie jų noriai fotografuojasi ir suaugusieji“, – sako ji ir priduria, kad šventinę nuotaiką padeda sukurti ir balionai, balionų arkos.

Labai svarbu, anot švenčių dekoratorės, kad puošmenos tiktų ir žaidimams, juk nieko nėra smagiau kaip pasiklysti magiškose džiunglėse, išskristi raketa ar oro balionu.

„Daug šventinių puošmenų galima pasigaminti namuose kartu su vaikais. Gal ne kiekviena mama ar tėtis ryšis namuose gaminti dideles temines dekoracijas, bet jaukus vakaras meistraujant šiaudelių papuošimus, stalo korteles, stiklinių ar buteliukų dekoracijas norima tema gali tapti puikia proga įtraukti vaikus į pasiruošimą šventei ir atskleisti jų kūrybiškumą, sukurti šventės laukimo nuotaiką“, – sakė M. Kiūnaitė.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI