Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!

Olga Matuliauskienė: kalbėsiu sau nebūdinga tema, bet man svarbu to nestigmatizuoti

„COVID pandemija buvo laikotarpis, kurį savo šeimoje iki šiol vadinu auksiniu. Nurimus nuolatiniam stresui ir sulėtinus gyvenimo tempą, po mano širdimi užsimezgė daugiau nei metus laukta gyvybė. Tai man buvo dar vienas svarus įrodymas, kaip svarbu niekur neskubėti, neforsuoti ir leisti išgirsti save ir savo poreikius“, – įsitikinusi turinio kūrėja, dviejų vaikų mama Olga Matuliauskienė.

Veikli moteris sutiko pasidalinti jautria istorija, kiek laiko užtruko jos kelionė link antro nėštumo ir kam buvo pasiryžusi. „Kalbėsiu sau nebūdinga tema, bet man labai svarbu nestigmatizuoti šios problemos. Man lengviau apie tai kalbėti, nes visos problemos ir nerimas – jau praeityje.“

Moteris džiaugiasi, kad pagaliau visuomenėje nevaisingumo tema nebėra stigma, o prekių ženklo „Fertilgen“ globojamos iniciatyvos „Įžiebk vilties, aš nebetylėsiu“ pasakojimai tęsiami.

Pastoti nepavyko metus

Olga Matuliauskienė sako, kad visą gyvenimą jos tempas – itin greitas, ji daug dirba, keliauja po pasaulį.

Su pirmu nėštumu prieš 13 metų sunkumų ji nepatyrė, todėl niekada nebūtų pagalvojusi, kad antro vaikelio atėjimas į šį pasaulį galėtų tapti išbandymu.

„Gimus sūnui neskubėjome susilaukti antro vaiko. Norėjau grįžti į darbo rinką, susitvarkyti karjerą, o kai galiausiai nutarėme, kad atėjo metas antram vaikeliui, taip lengvai pastoti man nepavyko. 

Po nesėkmingų bandymų, trukusių metus, kreipėmės į gydytojus. Negalėjome patikėti, kad mums taip nutiks.

Abu su vyru atlikome visus reikalingus tyrimus, tačiau išvadose nebuvo jokių medicininių indikacijų, galinčių trukdyti pastoti“, – pasakoja moteris.

Prasidėjus pandemijai pasikeitė įpročiai

Po atliktų tyrimų šeima užsiregistravo pas vaisingumo specialistus. Visgi jų planus pakoregavo Lietuvoje paskelbta COVID pandemija.

„Mes laukėme savo numatyto laiko pas gydytoją, tačiau kai Lietuva buvo uždaryta dėl koronaviruso grėsmės, o apsilankymai pas medikus – apriboti, viskas pasikeitė.

Sulėtėjo mūsų gyvenimo tempas, pasikeitė įpročiai. Išvažiavome į Nidą, kasdien ėjome sportuoti, gyvenome aktyviai, buvo mažiau streso ir įtampos.

Netrukus supratau, kad laukiuosi. Neprireikė net medikų“, – dabar juokiasi Olga ir neslepia, dėl kūdikio ji būtų pasiruošusi ir pagalbiniam apvaisinimui.

Pas medikus – kartu su vyru

Pašnekovė sako, kad pasikeitęs jos gyvenimo būdas, lėtesnės dienos ir atsipalaidavimas turėjo įtakos antram nėštumui: „Nors šeimoje jau augo sūnus, vis dėlto antro vaikelio visada norėjau.

Sužinojusi, kad laukiuosi, aš labai apsidžiaugiau. Šiandien esu laiminga ir labai tikiu, kad būti mama yra moters pašaukimas.“

Sūnų ir dukrą auginanti Olga Matuliauskienė atvira – nuo pirmos akimirkos, vos pajutę, kad susiduria su sunkumais dėl negalėjimo susilaukti vaikelio, pas medikus ėjo kartu su vyru. Ji sako, kad tai – dviejų žmonių reikalas ir šiukštu negalima visko nurašyti moteriai.

„Su vyru kartu atlikome visus tyrimus. Dėl to mums net nekilo abejonių – abu partneriai yra atsakingi tiek už pastojimą, tiek už vaikų auginimą. Lygiai taip pat ir su problemomis – jei jų kyla, reaguoti turi abu.“

Svarbiausia – vidinė ramybė

Dabar dviejų vaikų mama jaučiasi laiminga ir sako, kad gyvenime nėra nieko svarbiau už ramybę širdyje.

Paprašyta pasidalinti patarimais su moterimis, kurios vis dar laukia savo išsvajoto kūdikio, Olga sako, kad laikas patraukti viską į šalį ir išmokti mylėti save: „Minčių švara ir emocinė higiena tikrai gali padėti.

Pozityvios mintys, meilė sau įveikia daugybę bėdų. Labai kviečiu moteris išgirsti save, sumažinti streso lygį kasdienybėje, atrasti sportą, meditacijos galią ir daugiau praleisti laiko lauke.“

Mano išsaugoti straipsniai