JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Gimdyvei atlikę cezario pjūvį

Gimdyvei atlikę cezario pjūvį, medikai nerado naujagimio

Keistas nutikimas vienuose Brazilijos gimdymo namuose. Atvykusiai gimdyti moteriai, kuri turėjo didelį pilvą ir dokumentus, kad laukiasi 41 -ąją savaitę, buvo atliktas skubus cezario pjūvis. Tačiau… naujagimio nebuvo!

37 – metų moteris atvažiavo į gimdymo namus su dideliu pilvu bei dokumentais, įrodančiais,  kad jos nėštumui – 41 savaitė. Ligoninės gydytojai nebegirdėjo kūdikio širdies plakimo, tad skubiai nuvežė moterį į operacinę ir atliko jai cezario pjūvio operaciją, Brazilijos žiniasklaidai sakė ligoninės šalies pietuose direktorė Rosalice Almeida.

Medikai skubėjo gelbėti moters kūdikį. Tuo tarpu gimdyvė apibūdino viską taip, kaip ir būna prasidedant gimdymui.

Operacijos metu gydytojus ištiko šokas, kai atvėrus gimdą, jie joje nerado jokio kūdikio!

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 požymiai, kad esate nėščia
Netikėtas gimdymas vietoje, į kurią savo noru neateinama

23 metų amžiaus moters sutuoktinis medikams sakė, kad tai jos antrasis nėštumas šiais metais. Prieš metus ji esą irgi buvo nėščia, nuvažiavo gimdyti ir grįžusi paaiškino, kad kūdikis gimė negyvas. Tačiau jokių daiktinių įrodymų tada nepateikė, todėl vyrui pasirodė keista.

Gimdymas ligoninėje buvo užregistruotas kaip netikras, įsikalbėtas nėštumas. Literatūroje jis vadinamas pseudo arba psichologiniu nėštumu.

Tai labai retas psichinis sutrikimas, kai nesanti nėščia moteris įtiki, kad ji laukiasi, jaučia įprastus nėštumui simptomus. Toks netikras nėštumas būdingas moterims, anksčiau turėjusioms psichikos sutrikimų, kurios negali pastoti arba išgyveno skausmingą vaiko netektį.

Minima, kad jis būdingesnis vyresnėms moterims, artėjančioms link 40- mečio, kuomet tai paskutinis šansas susilaukti vaikelio.

Tokios moterys ateina pas gydytoją ginekologą ir pasakoja jaučiančios pykinimą, mėnesinių dingimą, svorio priaugimą, krūtų jautrumą. Tačiau po atliktų tyrimų nėštumas būna nepatvirtinamas.

Itin retais atvejais moterys ir po tokios medikų apžiūros neatsisako minties, kad laukiasi ir toliau gyvena, kaip nėščiosios.

Minėtoji brazilė buvo išleista iš ligoninės ir nukreipta psichiatro konsultacijai.

Labai panašus atvejis buvo užregistruotas šių metų vasario mėnesį. 19 – metė Layane Santos, taip pat iš Brazilijos, po cezario pjūvio operacijos apkaltino medikus, kad šie pavogė naujagimį. Esą ji jo laukėsi devynis mėnesius, žinojo lytį – mergaitę – buvo įrengusi jai vaiko kambarį ir pripirkusi šimtus rūbelių. Savo negimusią dukrytę ji su vyru vadino Sofija, specialiai jos gimimui persikraustė į didesnius namus. Moteris tąkart davė daugybę interviu, kuriuose kaltino medikus ir gynė savo poziciją, kad buvo iš tiesų nėščia, o ne tik įsivaizdavo tokia esanti.

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI