Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Norite

Norite, kad vaikui sektųsi mokykloje? – 5 patarimai jums

Pirmoji klasė – didelis įvykis ir vaiko, ir šeimos gyvenime. Jūsų dėmesiui – 5 patarimai būsimųjų pirmokų tėvams.

1 taisyklė – suformuokite mokyklinę motyvaciją

Dar iki mokslo metų pradžios reikia suformuoti tinkamą vaiko sampratą apie mokyklinį gyvenimą. Vaikas turi suvokti savo naują statusą – mokinio statusą, ir stengtis jį atitikti. Tik nereikia perdėtai akcentuoti atsakingumo ir savarankiškumo. Negąsdinkite vaiko, palaikykite kiekvieną pozityvų nusiteikimą mokyklai.

– Viskas, kas vyksta mokykloje, svarbu, čia nėra smulkmenų.

Mokyklinė uniforma turi būti patogi, tinkama savarankiškai apsirengti.

Kuprinė skirta vaikui, ne tėvams.

– Vaikas turi pats susidėti vadovėlius, susižiūrėti visus mokykloje reikalingus daiktus.

Dažnai galima pamatyti, kaip prie mokyklos tėvai skubina vaikus, neklauso jų pasakojimų, nesigilina į vaikų emocijas. Taip negalima, joks skubėjimas nepateisina tokio elgesio. Svarbu pasiteirauti, kaip sekėsi mokykloje, domėtis pamokų temomis, bendravimu su draugais, renginiais mokykloje.

Tėvai privalo nuoširdžiai domėtis viskuo, kas vyksta mokykloje, kad šios emocijos persiduotų vaikui.

2 taisyklė – mokykite vaiką kurti santykius su bendraamžiais

Nuo pirmų mokyklinio gyvenimo dienų reikia nuteikti vaiką tinkamam santykiui su klasės draugais. „Tai tavo klasė, tavo būsimi draugai, tavo klasės draugai.” Tada vaikui formuosis tinkamas požiūris į bendraamžius kaip į partnerius. Klasės draugus reikia gerbti, reikia išmokyti vaikus šios taisyklės.

– Negalima laidyti negatyvių, pašaipių ar kritinių pastabų apie vaikus.

– Negalima drausti vaikui bendrauti su bendraamžiais vien todėl, kad jaučiate antipatiją ar vaiko šeima (jūsų vertinimu) ne pati geriausia.

– Negalima atriboti vaiko nuo visuomeninių reikalų dėl įvairių priežasčių. Niekas taip nesutvirtina santykių kaip bendra veikla.

Sklandus vaiko bendravimas su bendraamžiais yra labai svarbi mokyklinės adaptacijos dalis. Jeigu matote, kad jūsų vaikui nesiseka užmegzti socialinių santykių su bendraklasiais, pasikalbėkite su mokytoja, ką galėtumėte nuveikti bendromis jėgomis.

3 taisyklė – stiprinkite ir saugokite vaikų sveikatą

Psichosomatinė pirmaklasio būklė stipriai priklauso nuo tėvų. Dėl dažnų sveikatos problemų vaikui gali būti sunku prisitaikyti mokykloje. Mechanizmas paprastas: vaikas su silpnu imunitetu dažnai serga, atsilieka mokydamasis, neužmezga tvirtų santykių su kitais vaikais. Po ligos vaikas ima stropiai mokytis, pervargsta, tai kenkia nervų sistemai, tada vėl susergama. Būtent todėl reikia stiprinti ir saugoti vaikų sveikatą.

4 taisyklė – paisykite dienos režimo

Nuo pirmos dienos pratinkite vaiką prie dienos režimo. Tada vaikas bus darbingas ir sveikas.

– Reikia tinkamai parinkti miego laiką. Tai priklauso nuo vaiko – yra vaikų, kuriems per mažai 8 val. miego. Normalu, jei pirmoje klasėje vaikas, parėjęs po pamokų namo, nori prigulti pietų miego.

– Būtina derinti darbą ir poilsį. Atsiminkite, kad po pamokų pirmaklasis turi kelias valandas ilsėtis, o tik tada sėsti ruošti pamokų.

– Neperkraukite pirmaklasio papildomomis užduotimis. Įtraukti vaiką į kūrybinę veiklą geriausia prieš pirmą klasę arba pradėjus lankyti antrą klasę. Vienu metu vykstanti adaptacija keliuose kolektyvuose gali būti per didelis krūvis vaiko nervų sistemai.

5 taisyklė – leiskite vaikui žaisti

Žaidimas – svarbiausia vaiko veikla ikimokykliniu laikotarpiu. Prasidėjus pradinei mokyklai, tai nesikeičia, todėl ir pirmoje klasėje vaiko gyvenime dominuoja žaidimai. Nevalia uždrausti vaikams žaisti. Geriau pasistenkite sudaryti tinkamą dienotvarkę, kad žaidimams liktų pakankamai laiko. Tiesa, vaikas turi suprasti, kad yra laikas žaisti, yra laikas ruošti pamokas.

Pirma klasė – sudėtingas laikotarpis tiek vaikams, tiek tėvams. Tai, kas bus įdiegta šiuo laikotarpiu, liks visam gyvenimui. Neretai pirma klasė ir požiūris į mokyklą lemia žmogaus likimą.

Mano išsaugoti straipsniai