Jei staiga, tarsi Pilypas iš kanapių, prieš mane išdygtų nedraugiškas ateivis ir lieptų išsirinkti vieną vienintelę skanėstų rūšį, kurią tegalėsiu valgyti, ilgai negalvodama pasirinkčiau pyragus.
Jei tas ateivis būtų kaip reta bjauraus būdo ir iš pyragų leistų išsirinkti tik vieną vienintelį, dvejonių būtų daugiau, bet turbūt rinkčiausi trupininį.
Šio pyrago ir mano ilgametė draugystė prasidėjo dar mokyklos laikais, kada už 12 kapeikų bufete galėjai įsigyti gerą gabalą to trupininio džiaugsmo. O geriausią trupininio receptą aptikau Gustavo receptų knygoje.
Labai jį pamėgo ir vaikai, todėl jis mūsų gimtadienių šventėse visados nekantriai laukiamas. Daugybę kartų kepdama, aš Gustavo trupininį truputį pakeičiau ir savo virtuvės variantą pateikiu jums:
Reikės:
200 g sviesto;
2 kiaušinių;
100 g cukraus;
1 arbatinio šaukštelio maltos vanilės;
apie 500 g miltų;
1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių;
Kaip gaminti?
Sviestą supjaustome gabalėliais, įmušame kiaušinius, suberiame cukrų bei vanilę ir išmaišome. Į kitą indą persijojame miltus kartu su kepimo milteliais. Miltų ir kepimo miltelių mišinį po truputį beriame į sviesto, kiaušinių ir cukraus masę. Maišome šaukštu, o kai miltų suberiame didžiąją dalį, imame minkyti rankomis, kad neliktų sviesto gabaliukų. Miltų minkydami beriame tiek, kad tešla nebeliptų prie rankų.
Išminkytą tešlą padaliname į dvi dalis (viena turi būti kokiais 10-15 procentų didesnė už kitą) ir dedame į šaldytuvą mažiausiai 1,5-2 valandoms, o galima palikti ir kitai dienai.
Kepimo formą patepame aliejumi ir į ją stambia tarka sutarkuojame didesniąją dalį tešlos. Paskirstome kiek rankomis, kad tešla būtų įsitaisiusi formoje lygiu sluoksniu. Ant šio sluoksnio tolygiai paskirstome bruknių uogienę, o ant uogienės sutarkuojame likusią, mažesniąją tešlos dalį.
Pyragą šauname į orkaitę ir kepame 200 laipsnių temperatūroje 30-35 minutes, kol viršus gražiai paruduoja. Iškeptą pyragą apibarstome miltiniu cukrumi, o kai kiek pravėsta – supjaustome ir gardžiuojamės.