JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Po gimdymo užplūdusi rutina Irinai padovanojo kūrybiško verslo idėją

Po gimdymo užplūdusi rutina Irinai padovanojo kūrybiško verslo idėją

Šių metų mūsų atradimas – naujoji portalo TavoVaikas.lt rubrika KURIANTI MAMA, kurios dėka mes kaskart susipažįstame su veikliomis, kūrybingomis ir įkvėpimo nestokojančiomis mamomis. Būtent tokia ir yra Irina Bedulska, su kuria kviečiame susipažinti šiandien.

Irina, susipažinkime.

Esu Irina Bedulska – 25 metų žmona ir mama. Su šeima gyvename Vilniuje. Nors pati esu kilusi iš Anykščių rajono, Vilniuje įgijau vidurinį ir aukštąjį išsilavinimą. Jau besimokydama Jono Basanavičiaus gimnazijoje, pradėjau jausti trauką menui.

Labai mėgau dailės pamokas, piešdavau ir tapydavau laisvalaikiu. Tėvai mane leido į įvairius piešimo būrelius – IJK galerijoje gilinau savo piešimo ir tapybos įgūdžius, vėliau Vilniaus ir technologijų dizaino kolegijoje baigiau kompozicijos ir dizaino kursus.

Mano svajonė buvo įstoti į Vilniaus dailės akademiją ir studijuoti interjero dizaino, tačiau pritrūkau stojamųjų balų, todėl pasirinkau mokslus Vilniaus kolegijoje. Ten trejus metus studijavau viešbučių ir restoranų vadybą, gavau bakalauro laipsnį. Būtent besimokydama kolegijoje ir sutikau savo būsimą vyrą.

Kaip jūsų gyvenimą pakeitė motinystė?

Po kolegijos baigimo 2014 metų vasaros pabaigoje sužinojau, kad laukiuosi. Tai buvo pritrenkianti žinia, nes šeimos pagausėjimo dar neplanavome. Tuo metu svajojome apie ištaigingas, gražias vestuves kitų metų vasarą, kurias teko paankstinti. Šis nėštumas ir nenumatytos vestuvės manyje išugdė daug emocinės stiprybės. Už tai aš noriu tarti AČIŪ savo vyrui, kad tuo metu mane palaikė, nes buvau labai sutrikusi.

Asmeninis archyvas

2015 metų gegužę gimė mūsų sūnelis, kurį pavadinome Adrian. Jo gimimas yra lyg šviežio vėjo gūsis mūsų šeimoje. Tą dieną, kai jis gimė, supratau, kad nieko gražesnio už vaiko gimimą nėra buvę. Nenorėjau jo paleisti nė sekundei, norėjau juo grožėtis dienomis ir naktimis, nes tai išties yra mano gyvenimo stebuklas ir įkvėpimas.

Taip jau susiklostė aplinkybės, kad po poros mėnesių vyras turėjo išvykti į užsienį darbo reikalais, todėl likau viena su mažyliu. Pradžia buvo lengva, nes vaikas buvo dar mažas, rūpintis juo buvo pakankamai lengva. Tačiau diena po dienos įprasta rutiną mane pradėjo neigiamai veikti. Supratau, kad man kažko trūksta. Trūksta veiklos, kuri mane atitrauktų nuo kasdieninės rutinos. Visada troškau būti gera mama ir prieš gimdymą maniau, kad visa savo laiką praleisiu su vaiku arba šeimininkaudama namuose, tačiau mintys nuo realybės kiek skyrėsi.

Ir būtent tada kilo nauja idėja, kuri išstūmė rutiną iš kasdienybės?

Vieną dieną spontaniškai pradėjau kraustyti daiktus, atradau skrynelę, kurioje saugojau Adriano gimimo apyrankę. Pagalvojau, kad labai gaila, jog visi tie pirmieji gimimo „rekvizitai“ guli uždaryti ir paslėpti kažkur skrynioje… Juk tai iš tiesų svarbi informacija, kuri galėtų džiuginti kiekvieną dieną visas mamytes. Tuo metu pamaniau, kaip atrodytų apyrankės informacija, perkelta ant popieriaus lapo, dekoruota ir įrėminta? Taip prasidėjo eksperimentai ir taip gimė pirmieji mano darbai.

Pirmoji gimimo metrika buvo, žinoma, Adriano. Ją dariau kompiuterine programa, labai primityviai. Mano draugės buvo nepamainomos kritikės. Jos man patarė, ar judu tinkama linkme, ar reikėtų išbandyti ką nors naujo.

Asmeninis archyvas

Po sūnaus metrikos paskelbimo feisbuke, daug draugių susidomėjo mano pomėgiu, todėl iškart gavau daug prašymų sukurti jų vaikučiams tokius rėmelius. Tai buvo labai gera praktika, kurios dėka galėjau tobulėti! Ši veikla labai man patiko tuo, kad ji neįpareigoja – ja galima užsiimti tada, kai vaikas miega ar yra darželyje, bet kuriuo laisvu laiku.

Asmeninis archyvas

Kaip šiandien sekasi vystyti savo pomėgį, kuris tapo rimta veikla?

Labai smagu, kad ši veikla gali ne tik džiuginti, bet ir atnešti pelno. 2016 metų vasarį sukūriau feisbuke savo puslapį, kurį pavadinau I Deko idėjos. Pavadinimą galvojau ilgai, nes net nenumaniau, kaip pavadinti savo veiklą. Nusprendžiau prie savo pirmosios vardo raidęs (I) pridėti žodį DEKO, kuris reiškia dekoracijų, dekoro kūrimą.

Asmeninis archyvas

Sunkiausia man buvo sugalvoti būdų, kaip pritraukti žmones, kad jie pamatytų tai, ką darau. Žinoma, man vėl labai padėjo draugai ir vyras. Jų rekomendacijos tiek gyvai, tiek internetinėje erdvėje man labai padėjo! Pati dalinausi savo puslapiu įvairiose mamyčių grupėse bei rengiau įvairius konkursus, kurių metu tėveliai galėjo laimėti mano gaminamas metrikas.

Asmeninis archyvas

Kai pastebėjau, kad mano veikla domisi ne tokia jau didelė auditorija, nusprendžiau išbandyti savo jėgas kurdama kitokius rėmelius. Tad dabar mano puslapyje galima pamatyti ne tik rėmelius vaikučiams, bet ir rėmelius-vokelius visoms gyvenimo progoms: vestuvėms, krikštynoms, gimtadieniui, vaikučio lankymo proga ir pan. Labai džiaugiuosi tokiu savo sprendimu, nes žmonių, besidominčių mano veikla tikrai padaugėjo. Šiuo metu daugiau kaip 1000 žmonių pamėgo mano FB paskyrą. Ateityje norėčiau plėsti savo veiklą – sukurti elektroninę parduotuvę. Tai artimiausi mano planai.

Asmeninis archyvas

Mano galvoje nuolat kirba mintys apie tai, kaip dar galima būtų tobulėti, nes tobulėti visad yra kur. Ateityje noriu pristatyti naujus rėmelių bei pačių metrikų dizainus, bet apie tai galima bus kalbėti, kai tam ateis laikas. Anksčiau, dar būdama jauna mergina, viską mėgdavau planuoti, bet tapusi mama supratau, kad nepriklausau sau vienai – dabar turiu vyrą ir mažąjį viršininką, prie kurių reikia prisitaikyti, o tik tada pagalvoti apie save ir savo kūrybinius planus.

Asmeninis archyvas

Irina, koks jūsų palinkėjimas interviu skaitančioms mamoms?

Labai norėčiau palinkėti moterims, merginoms, kurios tuoj susilauks ar ką tik susilaukė atžalų: svarbiausia – nepamirškite savęs, savo pomėgių ir, galbūt, senų svajonių. Šeima ir vaikai yra labai svarbu, bet dar svarbiau, kaip jaučiasi moteris šeimoje, kuri visad rūpinasi šeimos gerove, namų jaukumu. Mano nuomone, veikli moteris yra patraukli savo veržlumu ir idėjomis, todėl visada norėjau būti patraukli moteris ir gera mama. Labai panorėjus tikrai viską galima suderinti nenuskriaudus nei šeimos narių, nei savęs.

Asmeninis archyvas

Mano atveju, Adrianas yra pagalbininkas Nr.1, jis visada šalia manęs, net kai pakuoju savo darbus užsakovams. Smagu sulaukti jo reakcijos ir pasidžiaugti tuo laiku, kurį praleidžiame kartu. Linkiu nebijoti mėginti ir nepasiduoti, jei iškart nepavyksta pasiekti savo tikslų.

***

Norite tapti rubrikos KURIANTI MAMA heroje? Kviečiame užpildyti anketą!

author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI