JUS PASITINKA ATSINAUJINĘS TAVO VAIKAS
Ar turintys vaikų yra laimingesni? Tyrimo rezultatai nustebino

Ar turintys vaikų yra laimingesni? Tyrimo rezultatai nustebino

Vaikus auginančios šeimos nėra laimingesnės už bevaikius. Tokios naujojo tyrimo išvados paneigia iki šiol vyravusią nuomonę, kad vaikai poroms suteikia daugiau laimės ir pilnatvės, negu jų neturėjimas.

Vaikai nėra bilietas į Laimės šalį

Vaikai – gyvenimo prasmė ir laimė. Taip sako daugelis šeimų, aiškindami savo apsisprendimą turėti vaikų. Tačiau iš tiesų tai nėra visiška tiesa. Vaikai – nėra laimingas bilietas loterijoje, kuri vadinasi gyvenimas. Kaip rodo naujausias tyrimas, atliktas JAV, tėvai, turintys vaikų nėra laimingesni už poras, vaikų neturinčias. Tyrimui vadovavo elitinio Prinstono Universiteto, esančio Naujajame Džersyje, profesorius Angus Deaton.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Lietuvių šeimos išradimas padeda sutaupyti namuose vietos
Sužinokite būsimo vaiko lytį pagal savo amžių

Tyrime dalyvavo daugiau kaip 3 milijonai respondentų

Tyrimo metu buvo nustatyta, jog nėra akivaizdaus skirtumo tarp to, kaip laimingos jaučiasi vaikus auginančios ir jų neturinčios šeimos. „Kai kurie žmonės sako, kad neturint vaikų neįmanoma jaustis laimingam. Tačiau mes manome, kad ne tai yra svarbiausia. Vaikus turinčios šeimos norėjo jų turėti”, – tyrėjų grupės vardu kalbėjo profesorius.

Tyrimas šią savaitę publikuotas JAV mokslo žurnale Proceedings of the National Academy of Sciences. Prof. Deaton su kolegomis 2008-2012 metų laikotarpyje į tyrimą įtraukė beveik beveik tris milijonus gyventojų iš 161 pasaulio šalies, iš jų daugiau kaip milijoną – JAV gyventojų. Buvo atliktos gyventojų apklausos, kuriose šie buvo prašomi apibūdinti savo kasdienio gyvenimo išgyvenimus ir jausmus.

Tyrime dalyvavo 34 – 46 metų žmonės, kurie turėjo vaikų iki 16 metų, ir pastarieji dar gyveno tėvų namuose.

Turintys vaikų nesijaučia laimingesni už bevaikius

Tyrimo rezultatai parodė, kad vaikų turintys tėvai nėra laimingesni už jų neturinčiuosius. Tyrėjai tai aiškina tuo, jog jeigu pora norėjo vaikų ir jų neturi, tai turi neigiamos įtakos jų laimei, tačiau lygiai taip pat jaučiasi ir poros, kurios nenorėjo vaikų, bet ėmė ir jų susilaukė.

Tyrėjai sužinojo, jog laimingiausiais save apibūdino vidutinio amžiaus tėvai, turintys mažesnius vaikus. Kol vaikai maži, jie atneša daug džiaugsmo, vėliau, vaikams augant, tėvai jaučiasi mažiau laimingi.

Kviečiame ir Jus išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės apatinių rūbų parduotuvės čekį.


author avatar
super_admin
Mano išsaugoti straipsniai

SKAITOMIAUSI