Sriuba bus skani, jei sultinys bus skanus ir skaidrus. Jį geriausia virti iš šviežios mėsos ar žuvies.
Tinka veršiena, kiauliena, triušiena, vištiena, įvairios žuvys, daržovės. Sultiniai paprastai verdami iš sprandinės, mentės, šoninės. Nepamirškite prieskonių!
Jei iš sultinio gaminsite sriubą, reikia 5– 6 l vandens, skaidriems sultiniams suvartojama 2– 5 l, koncentruotiems – 1– 2 l vandens.
Atminkite, kuo senesnio gyvulio mėsa, tuo riebesnis bus sultinys. Mėsą svarbu gerai nuplauti.
Daržoves patartina pakepinti orkaitėje ar keptuvėje be riebalų. Tada sultinys bus malonaus skonio ir gražios spalvos.
Mėsą, morkas ir svogūnus dėkite į keptuvę ir kepinkite, kol gražiai parus. Pamaišykite. Kai apskrus, sudėkite į puodą ir įpilkite šalto vandens. Supjaustykite, dėkite į šaltą vandenį.
Vanduo mėsą turi apsemti. Kai užvirs, ugnį sumažinkite. Nevirkite sultinio ant didelės ugnies. Sultinys bus skaidrus, jei vandenį su visais produktas kuo greičiau užvirsite ir sumažinsite ugnį, kad vos kunkuliuotų.
Per pirmas 30 min. kiaurasamčiu ar šaukštu nugriebkite putas. Į sultinį įpilkite stiklinę šalto vandens – į paviršių iškils ir ant dugno nusėdusios putos.
Įberkite druskos (jei iš sultinio gaminsite sriubą, druskos įbersite vėliau). Likus valandai iki sultinio virimo pabaigos, sudėkite prieskonines daržoves. Morką ir svogūną – paskrudintus. Poro, petražolių, salierų neskrudinkite.
Kai išverda, mėsą išimkite, sultinį perkoškite per sietelį. Jei norite, kad būtų ypač skaidrus, perkoškite per pusiau sulenktą marlę ar lininę medžiagą. Nelaikykite šaldytuve ilgiau nei 3–5 dienas. Sultinį galima sušaldyti, geriausia kubeliais ar porcijomis.
Mėsos sultiniui pagaminti reikės:
300 g minkštos mėsos,
1– 2 morkų,
0,5 saliero šaknies,
2–3 petražolių šaknų,
1 svogūno,
10 juodųjų pipirų grūdelių,
šaukštelio druskos,
2 l vandens.