Šiuolaikiniai vaikai dažnai praleidžia daug laiko prie ekranų, pamiršdami judėjimo svarbą. Vis dėlto, fizinis aktyvumas – tai ne tik žaidimai ar sportas, bet ir būtinas pagrindas sveikam augimui, stipriam imunitetui, gerai emocinei būsenai ir net geresniam mokymuisi.
fizinis aktyvumas
Naujausias
3–4 metų vaikai – tai smalsūs, judrūs, energijos kupini mažieji tyrinėtojai. Šiame amžiuje jie aktyviai formuoja savo motorinius įgūdžius, vystosi fiziškai ir emociškai, o kiekviena diena jiems – naujas nuotykis. Tačiau tam, kad vaiko vystymasis vyktų sklandžiai, labai svarbu užtikrinti pakankamą fizinio aktyvumo kiekį, kokybišką poilsį ir riboti laiką prie ekranų, sako prof. dr. Arūnas Emeljanovas ir vaikų ligų gydytoja, neonatologė Erika Žėkaitė-Vaišnienė.
Vis mažėjantis fizinis aktyvumas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje siunčia pavojaus signalus, todėl mokslininkai ir fizinio aktyvumo ekspertai ragina suklusti ir telkti visas jėgas sprendžiant šią problemą.
Visuomenėje, kur vaikų fizinio aktyvumo ir sveikatingumo svarba tampa vis labiau akcentuojama, Sveikatukai.lt platforma išsiskiria kaip inovatyvi ir veiksminga priemonė, skirta skatinti fizinio aktyvumo įpročius ikimokyklinio amžiaus vaikų tarpe.
Daugiau nei pusė (55 proc.) suaugusių Lietuvos gyventojų mano, kad iki 2020 metų kovo mėnesį paskelbto karantino mokiniams mokyklose nepakako fizinio ugdymo pamokų, rodo „Baltijos tyrimai“ apklausa....
Vaikų fizinis aktyvumas – tema, apie kurią dažnai kalbama kalbant apie sveikatą, tačiau vis dar per mažai pabrėžiama, kiek judėjimas veikia emocinę ir psichinę vaiko gerovę. Pasak prof. dr. Arūno Emeljanovo, aktyvūs vaikai yra ne tik sveikesni fiziškai – jie pasižymi ir geresne nuotaika, socialiniais įgūdžiais bei stipresne psichologine savijauta.
Vaikų abejingumas fiziniam aktyvumui kelia nerimą – mažėjantis susidomėjimas sportu prisideda prie antsvorio, sveikatos problemų ir net psichologinių sunkumų. Kas lemia šį pasyvų požiūrį?
Astrologija gali pasiūlyti įžvalgų apie vaiko charakterį, pomėgius ir gebėjimus, todėl tėvams gali būti lengviau pasirinkti tinkamus būrelius pagal vaiko zodiako ženklą.
Vaiko miego kokybė yra esminis veiksnys jo bendram vystymuisi ir gerovei. Tinkamas miegas padeda vaikui geriau mokytis, būti dėmesingesniam ir emociškai stabilesniam.
Judėjimas – sveikatos šaltinis ir privalomas šiuolaikinio gyvenimo būdo atributas. Aktyvaus gyvenimo įpročius svarbu formuoti jau nuo vaikystės – judėti turime ir mes, ir mūsų vaikai, tačiau ar tai darome pakankamai? Vaida Budrienė sako, kad sveikatai palankesnė mityba ir judėjimas žmogui, nepriklausomai nuo jo amžiaus – itin svarbu, ypač norint vasarą pasitikti ne tik energingiems, bet ir geros nuotaikos. ...
Siekiant keisti jaunimo požiūrį ir juos labiau sudominti fiziniu aktyvumu, tobulinamas fizinio aktyvumo organizavimas. Jis turėtų tapti patrauklesnis ir įdomesnis, labiau įtraukiantis jaunuolius ir jų artimuosius. Tuo tikslu jau nuo šių mokslų metų bus vertinamas mokinių fizinis pajėgumas ir pagal tai bus parenkami individualūs fizinio aktyvumo būdai. Toks vertinimas taikomas ir užsienyje....